Okładka

Masyw Galičicy oddziela dwa największe jeziora Macedonii - Jezioro Ochrydzkie od Prespańskiego i leży na terenie parku narodowego o tej same nazwie. Pozostałe dwa macedońskie parki to Pelister i Mavrovo. Galičica rozciąga się od Ochrydu do południowego brzegu Prespy w Albanii i jest najbardziej suchym pasmem górskim w regionie.

Latem, w nielicznych wyschniętych strumieniach nie znajdziemy kropli wody. Zboczami góry biegnie stroma asfaltowa droga łącząca wieś Trpejca ze Stenje z punktem widokowym na przełęczy Livada. Z okolic przełęczy mamy szanse ujrzeć dwa jeziora jednocześnie, jednak prawdziwie spektakularne widoki oferuje najwyższy szczyt pasma - Magaro, czyli osioł. Po dwugodzinnym trekkingu, z góry ujrzymy 3 kraje (oprócz Macedonii, Albanię i Grecję), 2 jeziora i setki wierzchołków.

Autor zdjęć w galerii: 
"Two lakes view", czyli dwa jeziora widoczne jednocześnie: po lewej Ochrydzkie, po prawej Prespańskie.
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...