Okładka

Położony w północno-zachodniej części prowincji Hunan, obszar Wulingyuan składa się z trzech części: Parku Narodowego Zhangjiajie, rezerwatu przyrody Suoksiyu i rezerwatu przyrody Tianzi Mountain, o łącznej powierzchni 135 mil kwadratowych. Obszar Wulingyuan Scenic Area został wpisany w 1992 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnego dnia po przybyciu do miasta Zhangjiajie (prowincja Hunan w Chinach) ruszamy na Tianmen Mountain (1519 m). Dlaczego warto tu przyjechać? Aby wjechać jedną z najdłuższych na świecie kolejek linowych oraz chodzić wąskimi ścieżkami przymocowanymi do pionowych klifów.

Wjazd kolejką linową Tianmen Shan

Początkowo kolejka linowa przebiega nad miastem, a potem przez pola uprawne. Po około połowie drogi, kolejka zaczyna się wznosić się. Góra Tianmen góruje przed Tobą, a z kolejki linowej masz wspaniałe widoki.

Wjazd kolejką linową Tianmen Shan

Ścieżki przymocowane z boku do skał. Znajdują się one 1400 metrów nad ziemią.

Widoki ze ścieżek

Wiszące na drzewach czerwone wstążki. Każda czerwona wstążka symbolizuje życzenie. Ludzie piszą swoje życzenie na wstążce, mając nadzieję, że się sprawdzi.

Wstążki na drzewach

Tongtian Highway czyli droga 99 zakrętów widziana z kolejki Tianmen Shan. Uważana jest za jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg w Chinach.

Tongtian Highway

Kolejne dni spędzamy w Wullingyuan i odwiedzamy Park Narodowy Zhangjiajie (pierwszy park narodowy w Chinach), którego krajobraz służył jako inspiracja do filmu "Avatar". Prawdopodobnie większość ludzi nigdy nie dowiedziałaby się o tym miejscu gdyby nie film.

Zhangjiajie National Forest Park

Położony w subtropikalnym klimacie, Park Narodowy Zhangjiajie posiada unikalny mikroklimat - chłodny latem i ciepły zimą. Taki gęsty las służy jako ogromny, naturalny "bar tlenowy". Park służy także jako muzeum dla dziewiczej kultury etnicznej w regionie.

Zhangjiajie National Forest Park ma pięć malowniczych obszarów otwartych dla zwiedzających - Huangshizhai, Golden Whip Stream, Yaozizhai, Yuanjiajie i Yangjiajie. Obecnie w parku powstało sześć tras turystycznych, w tym 468 punktów widokowych.

Wullingyuan posiada około 3100 szczytów z kwarcu i piaskowca, z czego ponad 1000 wyrasta conajmniej 200 metrów nad ziemię.

Zhangjiajie National Forest Park
South Pillar of the Heaven (Hallelujah Mountain) - słynny z filmu Avatar
Makaki - mieszkańcy Zhangjiajie National Forest Park
Zhangjiajie National Forest Park

Więcej na moim blogu Trek Photo.

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...