Autor: 

Wielu z Was, zapewne zwiedziło już Wąwóz Homole, ale czy widzieliście go zimą? Zapraszam do galerii zdjęć w wersji czarno-białej.

Wąwóz Homole leży w Małych Pieninach, w miejscowości Jaworki niedaleko Szczawnicy. Prowadzi przez niego szlak turystyczny na Wysoką - jeden ze szczytów Korony Gór Polski. Wysoka może być celem naszej podróży, ale nie musi. Samo przejście Wówozu Homole również jest ciekawą, choć dość krótką wędrówką. Wąwóz ma około 800 metrów długości. Przejście go spokojnym tempem nie powinno nam zająć więcej niż 1,5h. Szlak często jest oblodzony, więc wybierając się na wycieczkę bądźcie ostrożni - warto wyposażyć się w raczki, które przydadzą się Wam również na innych zimowych wędrówkach.

Ściany wąwozu zbudowane są ze skał wapiennych, a jego środkiem płynie potok. Ścieżka turystyczna wielokrotnie przechodzi z jednej na jego drugą stronę. Dla wygody turystów zbudowano niewielkie mostki. W sezonie turystycznych za wejście do wąwozu pobiera jest opłata. Zimą możemy go natomiast zwiedzać bezpłatnie.

Lubisz Pieniny? Polecam również wpis Trekking w pięknych Pieninach – Trzy Korony, Sokolica i Przełom Dunacja

Tagi: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...