Okładka

Podobno Gruzja nie jest dla wszystkich. Podobno po przeczytaniu kilku książek można bez problemu wyobrazić sobie jak wygląda. Bo ma przecież wszystko - góry, morze, piękną tradycję i interesujących ludzi. I trudno się z tym nie zgodzić, choć niepodważalną prawdą jest to, że jedynie podroż do danego miejsca pozwoli Ci je poznać. Nie książki, nie filmy, nie opowieści, a właśnie jedynie własne doświadczenie.

Istnieje pewna legenda, która głosi, że Bóg podczas dzielenia świata między narody, dając im własny kawałek ziemi z górami, pustyniami i morzami zapomniał tylko o Gruzinach. Podczas chwili odpoczynku, Bóg usłyszał radosny śpiew gruzińskiego narodu. Ze zdziwieniem zapytał: 'Kochani, dlaczego się cieszycie? Przecież zupełnie o was zapomniałem!'. Na co Gruzini odpowiedzieli: 'Świętujemy rozdawanie ziemi'. Bóg niezmiernie rad z tej odpowiedzi zapragnął mieć ich blisko siebie. Dlatego właśnie obdarował ich kawałkiem swojego cudownego rajskiego ogrodu, w którym panował dobrobyt i dostatek. Gruzini otrzymali wspaniałe lasy, majestatyczne góry, najpiękniejsze morze, a także obficie owocujące winnice. (Giorgi Maglakelidze)

I dokładnie tak właśnie jest. Jednakże, Gruzja to nie jedynie piękne krajobrazy i zapierające dech w piersiach góry, ale także ludzie i miasta wciąż pamiętające strach i wojenną rzeczywistość.

Autor zdjęć w galerii: 
Podnóża Kazbeku, Gruzja.
Oddychająca góra.Zachód słońca na Kazbeku.
Kazbek, Gruzja.
Dzikie konie. Kazbek, Gruzka.
Galopujące dzikie konie, Gruzja
Gruzińska Droga Wojenna
Gruzińska Droga Wojenna
Górska Świątynia Cminda Sameba.
Droga na szczyt, Gruzja.
Majestatyczne góry Kaukazu.
Mieszkanka Tbilisi, Gruzja.
Mieszkanka Tbilisi, Gruzja.
Gruzińska wdowa.
Pomnik przyjaźni gruzińsko- rosyjskiej, najwyższy punkt Drogi Wojennej.
Górska miejscowosć. Kazbegi, Gruzja.
Wiejskie jezioro. Gruzja.
Widok z wnętrza światnie, Cminda Sameba.
Wieczny śnieg Kaukazu.
Typowa gruzińska piekarnia.
Gruzińskie mury pamiętające
Pozostałości wojenne
Podnóża Kaukazu
Kazbek o wschodzie słońca.
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...