Okładka

Wśród dziesiątek norweskich fiordów, czyli wąskich dolin, zalanych podczas ustępowania lodowca, wyróżnia się Lysefjord, którego nazwę można tłumaczyć jako "świetlisty fiord" bądź "jasny fiord".

Czy jest on najatrakcyjniejszym w całym kraju? Trudno jednoznacznie określić, pewne natomiast jest to, że znajdujące się w jego pobliżu atrakcje, stanowią przyrodnicze perełki światowego formatu. Tak jest między innymi z Preikestolen - tak, to właśnie nad północnym brzegiem "świetlistego fiordu" wznosi się wysoka na przeszło 600 metrów, niemalże pionowa ściana skalnej ambony, znanej z folderów reklamowych, czy z okładek największych magazynów turystycznych. Nieco dalej, bo niemal na samym końcu, długiego na 42 km fiordu, znajduje się Kjeragbolten - niewielki głaz, zaklinowany pomiędzy potężnymi blokami skalnymi, znajdujący się, bagatela, 1000 metrów nad poziomem morza.

Do tego wystarczy dodać gęstą sieć szlaków pieszych w regionie całego fiordu, pozwalającą na konfigurowanie wycieczek, dostosowanych do własnych możliwości i dobrą, jak na Norwegię, dostępność komunikacyjną, aby stwierdzić że Lysefjord stanowi idealny rejon, na przedłużony weekend.

Informacje na temat dojazdu, przydatnych stron internetowych oraz informacji związanych z wyjazdem do Norwegii, aż wreszcie same relacje z wędrówek pieszych nad Lysefjord, znajdziecie na moim blogu, w zakładce Norwegia -> http://morgusiowe-wedrowki.blogspot.com/p/norwegia.html

Na koniec zapraszam Was na profil bloga na fb: -> https://www.facebook.com/morgusiowewedrowki/?fref=ts

Autor zdjęć w galerii: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...