Okładka

Wycieczkę zaczynamy przy wejściu do doliny. Znajduje się ono na końcu ul. Strążyskiej.

Za wstępem do Tatrzańskiego Parku Narodowego idziemy szeroką, płaską drogą. Wkrótce dochodzimy do pierwszego mostku nad Strążyskim Potokiem, który będzie towarzyszył nam podczas wędrówki dnem doliny. Teren bardzo delikatnie wznosi się, nie odczuwamy jednak zmęczenia związanego z podejściem pod górę. Miejscami zza drzew wyłania się przed nami masyw Giewontu. Jedną z atrakcji Doliny Strążyskiej są ciekawe formacje skalne, zarówno w jej górnym piętrze, jak i tuż przy szlaku. W jedną ze skał wmurowano pamiątkową tablicę i portret Edwarda Jelinka, w podzięce za jego działania na rzecz braterstwa czesko-polskiego. Po ok. 40 minutach spokojnej wędrówki wychodzimy na Polanę Strążyską, gdzie znajdują się dawne zabudowania pasterskie i bufet dla turystów. Imponująco prezentują się stąd północne, urwiste ściany Giewontu.

Na Polanie Strążyskiej krzyżuje się kilka szlaków. W lewo biegnie Ścieżka nad Reglami, którą iść można np. na Sarni Skałę, na wprost krótki żółty szlak do wodospadu Siklawica (10 min), a w prawo odchodzi trasa na Giewont.

Tekst na podstawie: Przewodnik po Tatrach Polskich
Autor zdjęć w galerii: 
Tagi: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...