Pamiętasz tekst o wymówkach w podróży? Znajdziesz go tutaj. Dzisiaj mam dla Was kilka porad na co zwrócić uwagę, żeby obniżyć koszty podróży. Miłej lektury!

8 wskazówek jak tanio podróżować:  

  1. Nie podróżuj w sezonie, wtedy jest najdrożej (więcej informacji)
  2. Zaplanuj podróż – termin, podstawowe miejsca, które chcesz zobaczyć. Stwórz sobie listę priorytetów wyjazdu. Łatwiej zarządzać pieniędzmi w podróży, kiedy wiemy co chcemy zrobić w trakcie wyprawy! Oczywiście nie da się zaplanować wszystkiego i to w tym najpiękniejsze jednak podstawowe założenia podróży pomogą uniknąć kłopotów, nie tylko finansowych.
  3. Poluj na okazje, przeglądaj portale z tanimi bilety i zapisz się tam na newslettery, aby nic nie umknęło Twojej uwadze, bierz pod uwagę różne opcje, bądź elastyczny (może sporo nie ma tanich biletów do Malezji to może najpierw Tajlandia za pół ceny? A Malezję odwiedzisz za rok)
  4. Rezerwuj odpowiednio wcześnie – sprawdzaj jak wyglądają ceny biletów w miejsce, w które chcesz się udać. Ogólna zasada jest taka, iż najkorzystniejsze ceny są 2-3 miesiące przed wyjazdem, ale są trasy, na których bilet warto zarezerwować pół roku wcześniej, albo takie, gdzie najkorzystniejszą cenę uzyskamy 2 dni przed wylotem.
  5. Przeglądaj oferty biur podróży (http://itaka.pl) . Tak, wiem, że to obciach i podróżnikowi nie przystoi   – sama o tym pisałam tutaj, ale czasem zdarza się tak, że zostanie im kilka miejsc w wyczarterowanym samolocie albo wynajętym hotelu i sprzedają te miejsca za grosze – grzech nie skorzystać!
  6. Sprawdź koszty życia na miejscu, nie kieruj się tylko i wyłącznie tanim biletem – to trochę jak z proponowanym teraz połączeniem Poznań-Glasgow, bilet kosztuje 100 zł. Problem tkwi w tym, że Szkocja do najtańszych miejsc nie należy. Na autobus z lotniska na północ zapłacisz więcej niż za bilet lotniczy, noclegi rzadko kosztują mniej niż 40 funtów za noc, a jedzenie też nie należy do najtańszych. Nie, nie zniechęcam Was do Szkocji  Chcę tylko pokazać, że czasem warto za bilet zapłacić trochę więcej i polecieć do Wietnamu, Kambodży czy na Filipiny, gdzie nocleg znajdziemy za kilka dolarów, a jedzenie – jeszcze taniej. To, zwłaszcza przy długich podróżach, bardzo ważny aspekt planowania wydatków.
  7. Sprawdź koszty przemieszczania się w docelowym miejscu swojej wyprawy. Są miejsca, gdzie komunikacją miejską możesz jeździć za darmo. W Indiach najlepiej podróżować jest pociągiem, a w Maroko wynająć samochód. Czasem warto też trochę ponegocjować z lokalnym taksówkarzem i skorzystać z jego usług. Po prostu, zorientuj się jaki sposób komunikacji jest najtańszy i najlepszy w miejscu, do którego jedziesz.
  8. Śpij spokojnie – koszty noclegu to ogromna część wydatków na wyjazd. Ogromna jeśli nie wiesz gdzie szukać tańszej możliwości noclegu. Przeglądnij swoje kontakty, może w miejscu, do którego jedziesz mieszka ktoś znajomy, albo znajomy znajomego? Jeśli nie, zostają Ci portale takie jak coachsurfing, albo wakacyjna wymiana mieszkań. Jeśli nie, rozglądnij się za hostelem, albo na portalu podróżniczym poszukaj odpowiedniego hotelu. Wierzcie mi, czasem można znaleźć świetny za bardzo przystępną cenę!

Więcej porad i wskazówek dotyczących podróży, a także relacji z Azji i Afryki znajdziecie na mojej stronie http://FashionVoyager.pl. Zapraszam!

 

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...