Chyba wszyscy, którzy lubią podróże spotkali się z milionem wymówek i odpowiedzi: następnym razem. O tym, że problem ze znalezieniem towarzystwa do podróży istnieje, świadczą ogromne ilości portali czy grup na facebooku łączących ze sobą osoby chcące gdzieś wyjechać. Z jednej strony dobrze, że istnieją, bo dają możliwość wyjazdu z ludźmi, którzy też to kochają, a z drugiej – czemu ludzie tak często ograniczają się szukając wymówek?

By było Wam łatwiej zidentyfikować takie osoby, a może zauważyć, że sami też często używacie wymówek wybrałam 7 najczęstszych tekstów, które używają ludzie zamiast skonfrontować się z lenistwem czy lękiem.

7 najczęstszych wymówek, które słyszę proponując wyjazd

1.  Następnym razem

Często to słyszeliście??? Przekładanie rzeczy na później nigdy nie ma końca. Następnym razem możemy już nie mieć szansy zobaczyć rafy koralowej w takim wydaniu. Sama to dobrze znam, bo dietę zawsze zaczynam w poniedziałek, tylko jeszcze nie ten  Nie będzie następnego razu, jeśli coś chcesz – zrób to teraz.

2.  To nie wyjdzie

Dlaczego miałoby nie wyjść, bo ktoś powiedział, że do Peru nie da się dojechać stopem? Do nikt do tej pory tego nie zrobił? Czy dlatego, że Twoim drugiem zawodem jest wróżbiarstwo i przewidziałeś/-aś, że będzie nie tak? Postaraj się, zrób tak, żeby się udało.

3.  Paskudna pogoda

Tą wymówkę, żyjąc w Szkocji, znam bardzo dobrze, i sama czasem używam ;/ ale jak inaczej, kiedy od maja ilość słonecznych godzin można by policzyć na palcach jednej ręki a przerwa między jednym deszczem a drugim wynosi maksymalnie 2 godziny??? Podobno się da (też się tego uczę). Nie ma złej pogody, tylko zły nastrój – to od niego zależy jak widzimy to, co się dzieje za oknem.

4.  Za mało czasu

Kwestia zorganizowania, weekend poza miastem nikomu nie zaszkodzi, a jak wrócisz wypoczęty w poniedziałek to Twoja praca będzie dużo efektywniejsza, czyli wykonasz ją szybciej. Zorganizuj się lepiej. Ustal priorytety. Przestań się rozpraszać. Czas zawsze jest.

5.  To za drogie

Podróże tanie nie są, to fakt. Chyba, że jedziemy stopem i z namiotem w plecaku  Dobierz wyjazd do stanu Twojego portfela, albo pomyśl jak możesz zarobić więcej. To trudne? Kolejna wymówka :) Nie wszystko będzie łatwe.

6.  To trudne/ nie da się / nie umiem

Nie wszystko musi być łatwe, ale nie rezygnuj. Jak już zaczniesz, będzie coraz łatwiej i coraz więcej się nauczysz. Zawsze się da, pytanie – jak.

7.  Ja już tam byłam/-em

Znacie takich, którzy po jednym pobycie w Hiszpanii potrafią zrecenzować cały kraj? Świat jest olbrzymi, to, że w danym miejscu już byłeś nie stoi na przeszkodzie odkrycia tam i nauczenia się czegoś nowego. Nie rezygnuj z wyjazdu, bo wcześniej już tam byłeś. Jest jeszcze tyle do odkrycia!!! Ja kozy na drzewie w Maroko widziałam dopiero za drugim razem!


Więcej podróżniczych porad, a także relacji z moich podróży znajdziecie na http://fashionvoyager.pl/

Zapraszam!!!

Tagi: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...