Najprościej na Wielką Rawkę (1307 m.n. p.m.) dostać się można szlakiem zielonym z Przełęczy Wyżniańskiej mijając po drodze schronisko Bacówka PTTK pod Małą Rawką i szczyt Mała Rawkę (1272 m n.p.m.). Potem szlakiem żółtym łączącym Małą Rawkę z Wielką Rawką. Alternatywnym szlakiem jest szlak z Ustrzyk górnych.

13 września 2015. Wyruszyliśmy najwcześniej jak się dało. Z całej naszej ekipy wyruszyło tylko 2 osoby, reszta została w schronisku cierpiąc na syndrom wiecznego śpiocha. Kiedy dotarliśmy na szczyt Małej Rawki mgła pochłonęła nas całkowicie.

Mała Rawka i mgła o poranku

Jak wiadomo każdy fotograf musi mieć choć odrobinę cierpliwości i nadziei. Idąc dalej, mgliste myśli o konieczności kolejnego przyjazdu, przetaczały się przez nasz umysł. Nadzieja była w zmienności górskiej pogody, która i dziś się taką okazała. Były to sekundy, w których to na naszych oczach i obiektywach rozgrywał się spektakl natury.

Pierwsze Przejaśnienia

W pewnym momencie obijając się o siebie nie wiedzieliśmy, w którą z stronę skierować swój aparat. Poniżej widoczne przejaśnienie, które nie trwało zbytnio długo.

Wieża na Wielkiej Rawce a w oddali widok na Połoninę Caryńską

Takie warunki się często nie zdarzają kiedy góry, słońce i morze mgieł ukazują się jednocześnie. Długo się nie zastanawiałem nad uwiecznieniem tej chwili.

Widok w kierunku Tarnicy
Mgły na szczycie

Idąc dalej...

Wschód słońca nad Wielką Rawką

Tego poranka warunki były idealne. Mogliśmy usiąść na ławce i podziwiać otaczające nas widoki.
Całość w postaci krótkiego filmiku:

Wielka Rawka rankiem w chmurach
Wielka Rawka rankiem

Wielka Rawka jak zwykle nie zawiodła, czekać tylko na kolejną okazję aby się tam wybrać. Zimą cieplejsze ubrania, stuptuty, czapka i rękawiczki wskazane. Aparat swoją drogą :)

Morze mgieł - Wielka Rawka
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...