Autor: 

W lipcu wraz z 3 kolegami wybraliśmy się na wyprawę objazdową po południowej i środkowej Norwegii. Bez długich przygotowań i planowania, właściwie wsiedliśmy do samochodu i znaleźliśmy się w kraju Trolli. Przez miesiąc doświadczaliśmy wszystkich atrakcji z jakich słynie ten kraj, od ośnieżonych i zamglonych górskich szczytów, ogromnych wodospadów czy krętych górskich dróg aż po dziewicze wysepki, długie i kręte malownicze fiordy oraz gęste, wręcz mroczne lasy.

Zaliczyliśmy sporo najpopularniejszych miejsc jak Droga Trolli, Alesund czy droga Atlantycka ale myślę że największą satysfakcję dało nam oglądanie tych mniej dostępnych miejsc, bez turystów, zgiełku, infrastruktury, sklepów z pamiątkami itp. Wstać rano z namiotu i zobaczyć przed sobą fiord z licznymi wysepkami, a w tle ośnieżone szczyty górskie – to trzeba przeżyć!

Film z naszej miesięcznej wyprawy: 

Norwegia - wyprawa

 

Tagi: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...