Zamek Trosky (cz. Hrad Trosky) – ruiny zamku zlokalizowane w Czechach, na terenie Czeskiego Raju, w pobliżu miasta Jičín w powiecie Semily, w kraju libereckim.

W czasach budowy zamek był uznawany za nie do zdobycia. Z czasem stracił jednak na znaczeniu i został opuszczony. Już w XIX w. ruiny były często odwiedzane, zaś sam zamek stał się inspiracją dla malarzy i poetów. Obecnie również można go zwiedzać. W letnie weekendy odbywają się tu m. in. pokazy tresury ptaków drapieżnych.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Czeski Raj

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Pojedźmy gdzieś daleko, gdzie jest pięknie. Pojedźmy do raju, bo to niedaleko. Nie trzeba samolotu, nie trzeba szczepień, wizy też są zbędne… bo do raju dostać się może każdy. Tylko trzeba wiedzieć gdzie. A my bardzo chcieliśmy, ale nie bardzo wiedzieliśmy. No właśnie, Czeski Raju – GDZIE?!

Tegoroczną majówkę spędziliśmy razem z Anią w Czeskim Raju, prawdziwie magicznej krainie, w której istnienie wręcz trudno uwierzyć.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Zamek Trosky. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

15° 13' 50" E
50° 30' 59" N
Wczytuję...