Tienszan, Tien-szan (chiń.: 天山; pinyin: Tiān Shān; dosł. „niebiańskie góry”) – wielki system górski w Azji Centralnej, na pograniczu Kazachstanu, Uzbekistanu, Kirgistanu i Chin. Długość pasma wynosi około 2500 km, zaś najwyższym szczytem jest Szczyt Zwycięstwa (także pik Pobiedy; 7439 m n.p.m.).

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Szczyty:
Chan Tengri (7010 m n.p.m.)

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Alpinista i himalaista Hubert Szczepan Krzemiński oraz Agencja Marketingu Sportowego MUVment MARKETING rozpoczynają akcję charytatywną połączoną z najbliższą, letnią wyprawą górską wpinacza. Celem akcji jest zdobycie czterech najtrudniejszych siedmiotysięczników w Afganistanie i Kirgistanie, w tym Szczytu Zwycięstwa w paśmie Tienszan, a jednocześnie pomoc chorej dziewczynce z zespołem Downa.

Oni też tacy byli. Kochali góry, uwielbiali przygody, wybierali nieznane i nieprzedeptane. Dlaczego nie wrócili? Co tam się wydarzyło?

Książki o tym miejscu

Okładka książki

Poza trasą

Rafał Urbanelis pokazuje, czym jest narkotyczne uzależnienie od adrenaliny, jaką daje heliskiing, opisuje szaleństwa kiteskiingu i opowiada o zdobywaniu konno kirgiskich szczytów. Doradza, jak najtaniej pojechać na Alaskę, i… jak się zachować podczas spotkania z niedźwiedziem polarnym na Spitsbergenie.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Tienszan. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

80° 7' 30" E
42° 2' 15" N
Wczytuję...