Schronisko PTTK „Na Szczelińcu” – górskie schronisko w Sudetach Środkowych, w Górach Stołowych, w województwie dolnośląskim.

Położone jest na wysokości 905 m n.p.m. w północno-zachodniej części platformy Szczelińca Wielkiego. Mieści się w budynku wybudowanym w 1846 r. w stylu tyrolskim. Od jesieni roku 2006 schronisko ponownie zapewnia nocleg turystom. Przed schroniskiem znajduje się punkt widokowy, z którego roztacza się rozległa panorama na okolicę i okoliczne góry.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Góry Stołowe

Mapy zawierające to miejsce

Sudety
Okładka Opis

Góry Stołowe

1:30000, Galileos, 2015

Obejmuje obszar Parku Narodowego Gór Stołowych wraz z jego najbliższymi okolicami - Policami, Kudową, Dusznikami, Polanicą, Nową Rudą. Aktualizowana w terenie, zawiera aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Fotorelacja z 3 dni w Górach Bystrzyckich i Stołowych. Noc, dzień, deszcz, słońce - każda pogoda jest idealna, tylko trzeba chcieć i umieć ją wykorzystać.

Moja recenzja najpiękniejszego schroniska w Sudetach!

Szczeliniec Wielki - urokliwie i urzekające miejsce w Górach Stołowych (919 metrów n.p.m.)

Zdjęcia z zachodu słońca i poranka na Szczelińcu Wielkim.

Zimowa edycja konkursu na opowiadanie grozy o tematyce górskiej - zapraszamy do nadsyłania tekstów wszystkich, którym nieobce są dwa hasła: góry i groza!

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Schronisko PTTK "Na Szczelińcu". Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

16° 20' 21" E
50° 29' 7" N
Wczytuję...