Autor: 
Saska Szwajcaria, Saksońska Szwajcaria (niem. Sächsische Schweiz) – określenie niemieckiej części Gór Połabskich ("po-łabie") znajdujących się po obu brzegach rzeki Łaba, na południowy wschód od Drezna. Rozpościera się między czeskim miastem przygranicznym Děčín i saksońskim miastem Pirna. Stanowi część Średniogórza Niemieckiego. Zajmuje powierzchnię około 360 km². Wzniesienia sięgają około 400 m n.p.m.; najwyższe po czeskiej stronie to Děčínský Sněžník (723 m), a po niemieckiej Großer Zschirnstein (562 m).

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Góry Połabskie
Skały:

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Strony

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Szwajcaria Saksońska jest coraz popularniejszym celem turystycznych wyjazdów. Dziś – poza nieśmiertelnym Bastei – proponujemy wycieczkę mniej znaną, a bardzo atrakcyjną dla rodzin z dziećmi. Kto się odważy zapuścić do skalnego Labiryntu?

Bastei to perełka Saskiej Szwajcarii - wybraliśmy się tu na poranny spacer z aparatem i statywem.

Bastei (Saksonia) kusiło nas już od dawna. Zwłaszcza fantastyczne zdjęcia kamiennego mostu i rozlanych w potężnym korycie wód rzeki Łaby (niem. Elbe), która ospale wije się między zielonymi, strzelistymi brzegami.

Saska Szwajcaria to kraina wyjątkowa. Gdzie się nie obejrzycie – widzicie piękne plenery, jedne piękniejsze od drugich. Jest to jedno z tych miejsc, które pomimo bliskości od granicy są Polakom nieznane.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Saska Szwajcaria. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...