Autor: 

Park Narodowy Mercantour (fr. Parc national du Mercantour) – park narodowy znajdujący się we francuskich Alpach Nadmorskich i rozszerzający się nad Departamentem Alp Nadmorskich i Alp Górnej Prowansji w regionie Prowansji-Alp-Lazurowego Wybrzeża. Park obejmuje większe części rzeki Ubaye, rzeki Tinée, rzeki Var, rzeki Cians, rzeki Vésubie i rzeki Roya. Nazwa Parku Narodowego pochodzi od masywu górskiego o tej samej nazwie.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Alpy NadmorskieFrancja

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Na początku 2021 roku wymyśliliśmy sobie, że w te wakacje sponiewieramy się w górach jak nigdy dotąd. Szukaliśmy szlaku, który pozwoliłby nam na przebywanie w górach około miesiąca, w miarę możliwości bez przekraczania granic, bo w dobie covidu czasem bywa to problematyczne. Wybór padł na francuski odcinek szlaku GR5. Cóż kryje się za tym skrótem? Jak bardzo można upodlić się we francuskich Alpach? Co wrzucić do plecaka i na co się przygotować? O tym wszystkim przeczytacie poniżej!

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Park Narodowy Mercantour. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...