Macgillicuddy's Reeks, (irl. Na Cruacha Dubha, dosłownie: "czarne szczyty") – łańcuch górski w południowo-zachodniej Irlandii na półwyspie Iveragh, na zachód od Killarney (hrabstwo Kerry). Góry, zbudowane z piaskowców i przemodelowane w wyniku zlodowacenia, rozciągają się na długości ok. 20 km. Najwyższy szczyt gór, jednocześnie najwyższy szczyt całej Irlandii to Carrantuohill (1039 m n.p.m.). W paśmie usytuowane są również pozostałe dwa irlandzkie szczyty o wysokości powyżej 1000 m n.p.m. (Beenkeragh – 1010 m oraz Caher – 1001 m). Obszar interesujący pod względem turystycznym ze względu na polodowcowy krajobraz (bliskie sąsiedztwo jezior Killarney); przez Macgillicuddy's Reeks prowadzi pieszy szlak Kerry.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Irlandia
Szczyty:
Beenkeragh (1008 m n.p.m.)
Carrantuohill (1039 m n.p.m.)
Cnoc na Toinne (845 m n.p.m.)

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Krótki (5-dniowy) wypad do zachodniej Irlandii udał się nadzwyczajnie. Weszliśmy na najwyższy szczyt Irlandii Carrantuohill (1041 m n.p.m.), odwiedziliśmy malowniczy Park Narodowy Killarney, przeszliśmy wzdłuż słynnych Klifów Moher, a również wizyta na koncercie gitarowym w pubie w Doolin pozostanie w pamięci.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Macgillycuddy's Reeks. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...