Autor: 

Góry Dynarskie lub Alpy Dynarskie (serb., czarnog. i chorw. Dinarsko gorje, alb. Alpet Dinaride, boś. Dinarske Planine i słoweń. Dinarsko gorstvo) – łańcuch górski na Półwyspie Bałkańskim, wzdłuż wschodniego wybrzeża Morza Adriatyckiego, w Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Słowenii, Serbii, Kosowie, Czarnogórze i Albanii. Najwyższym szczytem jest Maja e Jezercës (2694 m) w Górach Północnoalbańskich. Nazwa "Góry Dynarskie" pochodzi od pasma Dinara (najwyższy szczyt – Veliki Troglav – 1913 m) na granicy Chorwacji i Bośni. Góry te, choć czasami nazywane są Alpami Dynarskimi, nie stanowią części Alp.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Strony

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Opis trzech szlaków w Górach Dynarskich w Chorwacji (pasmo Welebit) oraz porady praktyczne.

Chorwacja to nie tylko plażowanie :) Fotorelacja z wyprawy.

Dinara, najwyższy szczyt Chorwacji. Wejście na jej wierzchołek sprawiło nam mnóstwo radości i rozpoczęło naszą bałkańską przygodę.

Chorwacja to nie tylko wylegiwanie się na plaży i penetrowanie zamków. Chorwacja to także piękne góry! Na przykład Góry Dynarskie.

Są różni zbieracze. Jedni kolekcjonują znaczki, inni punkty za wykroczenia drogowe. Ja zbieram kamyki ze szczytów Korony Europy...

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Góry Dynarskie. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...