Autor: 

Czarnogóra (czarnog. Crna Gora / Црна Гора, IPA [t͡sr̩̂:na: ɡɔ̌ra]) – państwo w Europie Południowej powstałe po rozpadzie Serbii i Czarnogóry. Wcześniej republika związkowa Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii (1945–1992), Federalnej Republiki Jugosławii (1992–2003) oraz Serbii i Czarnogóry (2003–2006). Leży na pobrzeżu Morza Adriatyckiego i graniczy z Serbią, Kosowem, Chorwacją, Bośnią i Hercegowiną oraz Albanią.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Europa
Pasma górskie:

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Kilka słów o tym jak zdobywaliśmy Zlą Kolatę, najwyższy szczyt Czarnogóry.

Magiczne miejsce, ciepłe, piękne, górzyste. Moje miejsce na Ziemi. Czarnogóra.

Jeśli lato to nad morzem, jeśli morze to najlepiej ciepłe. Dobrze, aby jeszcze było względnie blisko i tanio. A już całkiem fajnie, gdy w pobliżu są góry, w których nas jeszcze nie było. Wybór zatem nie był szczególnie skomplikowany - jedziemy do Czarnogóry.

Montenegro-Czarnogóra. Według legendy Bóg dał pradawnym mieszkańcom Czarnogóry jedynie kamienie i czarne szczyty, więc poskarżyli się i otrzymali niewielką cząstkę raju, czyli wybrzeże Adriatyku. Wybrzeże zdążyli już zadeptać turyści. Góry na szczęście są dla wybranych. Serdecznie polecam.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Czarnogóra. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...