Dufourspitze (wł. Punta Dufour, 4634 m n.p.m.) – najwyższy szczyt w masywie Monte Rosa w Alpach Pennińskich, trzeci co do wysokości szczyt Europy. Leży w Szwajcarii w kantonie Valais, blisko granicy z Włochami. Jest to trzeci co do wysokości szczyt Alp (po Mont Blanc i Mont Blanc de Courmayeur), a zatem i Europy, jeśli nie uznaje się Kaukazu za jej część, i jednocześnie najwyższy szczyt Szwajcarii. Nazwa ("szczyt Dufoura") została nadana na cześć szwajcarskiego kartografa Guillaume'a Henriego Dufoura.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Alpy Pennińskie

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Kilka zdjęć z mojej drugiej próby wejścia na najwyższy szczyt Szwajcarii. Co prawda nie udało się, ale pogoda pozwoliła na zrobienie paru ciekawych fotek.

Mówi się, że do trzech razy sztuka. I rzeczywiście - Dufourspitze, najwyższy szczyt Szwajcarii, dopiero w trzeciej próbie pozwolił mi stanąć na swoim wierzchołku.

Są różni zbieracze. Jedni kolekcjonują znaczki, inni punkty za wykroczenia drogowe. Ja zbieram kamyki ze szczytów Korony Europy...

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Dufourspitze. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

7° 53' 0" E
45° 56' 12" N
Wczytuję...