Chatka pod Potrójną – chatka studencka znajdująca się w Beskidzie Małym, na południowych stokach Beskidu między Potrójną a Łamaną Skałą.

Schronisko mieści się w góralskim, drewnianym domu z 1911 r. W 1974 r. chatka została zakupiona przez Akademię Ekonomiczną w Katowicach, a obecnie jest własnością prywatną.

Schronisko jest czynne cały rok. Dysponuje tanimi 30 miejscami noclegowymi i 15 w dodatkowym budynku. Na parterze znajduje się ogólnodostępna kuchnia, jadalnia z kominkiem i pianinem oraz prowizoryczna łazienka z bieżącą, zimną wodą. Na piętrze jest 5 pokoi. Na podwórku jest wiata.

Nieco powyżej chatki, przy żółtym szlaku do Przełęczy Zakocierskiej znajduje się oryginalna skała Zbójeckie Okno.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Grupa Kocierza

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka

Beskid Mały

1:25000, Galileos, 2016

Obejmuje obszar od Kętów i Wadowic na północy do Żywca na południu. Zawiera całe wybrzeże Jeziora Żywieckiego wraz z najbliższymi okolicami.

Okładka mapy

Beskidy: mapa atrakcji

1:90000, Plan, 2017

Obejmuje Beskid Śląski, Mały, Żywiecki, część Beskidu Makowskiego i Beskidów Czeskich i Słowackich. Zaznaczono na niej 297 atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić.

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Ranking najbardziej odjechanych nazw wychodków w górskich chatach i schroniskach.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Chatka Pod Potrójną. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

19° 22' 35" E
49° 46' 6" N
Wczytuję...