Licencja : 
CC-BY-SA-3.0

Bielsko-Biała (czes. Bílsko-Bělá, niem. Bielitz-Biala) – ponadstutysięczne miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, w województwie śląskim, na Pogórzu Śląskim, u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, nad rzeką Białą.

Nazywa się je czasem "Małym Wiedeniem" – dawni architekci czerpali bowiem pełnymi garściami inspirację z austriackiej stolicy. Widać to do dziś w malowniczych uliczkach i przepysznych fasadach starych kamienic.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Pogórze Śląskie

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka

Beskid Śląski

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar rozciągnięty pomiędzy Ustroniem na zachodzie i Żywcem na wschodzie oraz między Bielskiem-Białą na północy i polsko-słowacką granicą na południu. Zawiera dużą część słowackich gór oraz aktualny przebieg i czas przejścia znakowanych szlaków turystycznych.

Okładka mapy

Beskidy: mapa atrakcji

1:90000, Plan, 2017

Obejmuje Beskid Śląski, Mały, Żywiecki, część Beskidu Makowskiego i Beskidów Czeskich i Słowackich. Zaznaczono na niej 297 atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić.

Okładka mapy

Okolice Bielska-Białej dla aktywnych

1:50000, Galileos, 2013

Opracowanie kartograficzne obejmuje powiat bielski i okolice. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy ulic wylotowych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Tak było na początku zimy w Beskidzie Śląskim, a dokładnie na szczycie Szyndzielni.

Bielsko-Biała to miasto położone w otoczeniu pasm Beskidu Śląskiego i Małego. W jego granicach administracyjnych leży aż 17 szczytów. Nic więc dziwnego, że całe aktywne życie jego mieszkańców i turystów kręci się wokół gór.

Kilka fotografii z Beskidu Śląskiego: okolice Szyndzielni w Bielsku-Białej oraz Brennej.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Bielsko-Biała. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

19° 2' 39" E
49° 49' 20" N
Wczytuję...