Barania Przełęcz (słow. Baranie sedlo, niem. Grünseejoch, Téryjoch, węg. Zöld-tavi-hágó, Téry-horhos) – położona na wysokości 2389 lub 2393 m n.p.m., ostro wcięta przełęcz, znajdująca się pomiędzy masywami Spiskiej Grzędy i Baranich Rogów w słowackich Tatrach Wysokich.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Tatry Wysokie

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren Podhala od Rysów na południu do Turbacza na północy i od Zakopanego na zachodzie do Pienin na wschodzie. Zawiera dużą część Tatr, polskiej Orawy i Spiszu.

Okładka mapy

Tatry polskie i słowackie – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar od Zakopanego na północnym wschodzie do Popradu i Kieżmarku na południowym zachodzie. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Fotorelacja z wejścia na szczyt leżący w Tatrach Wysokich i należący do Wielkiej Korony Tatr, przez Baranią Drabinę (drogę o wycenie III). Pogoda trafiła się niesamowita, co doskonale pokazują zdjęcia i filmik z wyprawy.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Barania Przełęcz. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

20° 12' 0" E
49° 12' 0" N
Wczytuję...