Australia (ang. Australia, /ɒˈstreɪliə/), Związek Australijski (ang. Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata - Australię, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. To jedyny kraj na świecie, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Australia i Oceania

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Australia słynie z pięknych plaż, kolorowych raf pełnych tęczowych ryb i z ogromnych otwartych przestrzeni czerwonego interioru. Czy miłośnicy górskich wędrówek mają tutaj czego szukać? Zdecydowanie tak! Łańcuch gór Stirling ma przepiękne szlaki w swojej ofercie, a opis wejścia na najwyższy szczyt w naszym artykule!

Najwyższy szczyt Australii - Góra Kościuszki przywitała nas śniegiem i niepowtarzalną historią, Pawła Edmunda Strzeleckiego, którą trzeba znać.

Góry Błękitne to jedno z najpopularniejszych (i najpiękniejszych) miejsc w Australii. Warto wstać o świcie, bo wschody słońca tutaj są po prostu magiczne!

Książki o tym miejscu

Okładka książki Australijczyk

Australijczyk

Marek Niedźwiecki fotografuje Australię od piętnastu lat, zjechał ten nadzwyczajny kontynent i kraj wzdłuż i wszerz. W swojej książce przekona Was, że na Antypodach wszystko jest "bardziej".

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Australia. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...