Okładka

Szukasz pomysłu na wyjazd dla dziecka? Sprawdź, dlaczego obozy zimowe to sprawdzony sposób na udane ferie

Ferie zimowe to wspaniały czas na zorganizowanie dzieciom wypoczynku i aktywnego spędzenia czasu w gronie rówieśników. Najczęściej wybieramy dla swoich pociech różnego rodzaju obozy tematyczne lub wyjazdy sportowe, które są świetnym sposobem na udane ferie. Jaki obóz wybrać, aby nasze dziecko wróciło zadowolone? Sprawdzamy oferty organizatorów i programy wyjazdów.

Obóz zimowy za granicą — gwarancja śniegu i dobrej zabawy

Coraz łagodniejsze zimy i brak śniegu w wielu regionach Polski powoduje, że na ferie zimowe wybieramy się w miejsca, gdzie mamy stuprocentową gwarancję śniegu. Popularne są ośrodki w polskich górach, m.in. w Wiśle, Szczyrku, Muszynie, Zakopanem i Białce Tatrzańskiej oraz kierunki zagraniczne, jak Austria, Włochy i Słowacja.

Obozy młodzieżowe dla dzieci i młodzieży mogą być tematyczne, np. sportowe, a wśród propozycji zimowych wyjazdów dominuje oczywiście szeroka oferta obozów narciarskich i snowboardowych. Wielu organizatorów zdaje sobie sprawę z tego, że większość młodzieży dopiero zaczyna swoją przygodę na deskach, dlatego oferty dostosowane są do poziomu zaawansowania oraz wieku uczestników.

Warto tutaj wspomnieć, że obozy zagraniczne są nie tylko dla młodzieży dobrze jeżdżącej na nartach i snowboardzie. Podobnie jest z obozami krajowymi, ponieważ te z kolei nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób zaczynających przygodę z narciarstwem. Organizatorzy wyjazdów dostosowują wybór ośrodka do umiejętności uczestników, a duże zróżnicowanie skali trudności tras zjazdowych mamy zarówno w polskich górach, jak i za granicą. Bezpieczne, pełne atrakcji obozy zimowe znajdziesz w ofercie KochamWakacje.pl.

Zimowy obóz dla młodzieży w Londynie — nauka i zwiedzanie w jednym

Dla pasjonatów turystyki i wypoczynku w ofercie wielu firm znajdziemy także obozy turystyczno-językowe. To dobra alternatywa dla osób, które nie chcą uczyć się jazdy na nartach, ale wolą szlifować m.in. naukę języka. Podczas obozów językowych dzieci i młodzież ma okazję na swobodne uczenie się poprzez doświadczanie, a zajęcia realizowane są w terenie w formie ćwiczeń, zadań i gier terenowych.

To zupełnie nowe podejście gwarantuje świetne efekty, a dzieci wracają do domów z głowami pełnymi nowych słów, zwrotów oraz przełamanym lękiem do mówienia w obcym języku. Zaletą takich obozów jest również możliwość rozmowy z miejscowymi, podczas robienia zakupów, zwiedzania miasta czy zamawiając posiłek w restauracji. W pakiecie obozów językowych nie brakuje mnóstwa atrakcji oraz zwiedzania lokalnych zabytków.

Obóz zimowy pełen atrakcji — co oferują obozy w Polsce?

Obozy organizowane na terenie kraju mogą być zarówno sportowe, czyli nastawione na naukę jazdy na nartach jak i desce oraz takie, które łączą wypoczynek z czasem na aktywne zwiedzanie i wędrówki w górach. Wśród ofert biur turystycznych nie brakuje wyjazdów, które zapewniają piesze wycieczki do Tatrzańskiego Parku Narodowego, wspólne wyjście do Escape Roomu i na lodowisko, relaks w aquaparku, wjazd na Wielką Krokiew i wycieczkę na Gubałówkę.

Dla mniejszych dzieci znajdziemy także obozy z opiekunem lub rodzicami. Ferie z rodzicami to oferta skierowana do zatroskanych rodziców i pociech, które nie czują się na siłach, aby jechać na swój pierwszy zimowy wyjazd bez opiekuna. To całkiem zrozumiałe, dlatego biura przygotowały dzienny program z ciekawymi atrakcjami dla maluchów pod okiem wykwalifikowanej kadry. Takie ferie to połączenie typowego rodzinnego wypoczynku, ponieważ dziecko przez cały pobyt mieszka z rodzicami w jednym pokoju, a w ciągu dnia przebywa z rówieśnikami i uczestniczy w różnego rodzaju zajęciach.

Obozy zimowe dla dzieci organizowane w Polsce i za granicą są doskonałym sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu podczas ferii zimowych. W ofertach dobrych biur podróży nie brakuje wycieczek, zwiedzania zabytków, nauki nowych umiejętności i typowego chillowania, które naszym pociechom jest bardzo potrzebne. Nie wahaj się zbyt długo, ponieważ dobre biura podróży wyprzedają swoje oferty bardzo szybko. Obóz zimowy to przecież najlepszy sposób na niezapomniane wakacje.

Materiał sponsorowany

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...