Okładka

Są takie miejsca, do których chce się wracać, niezależnie od okoliczności i czasu. Polacy pokochali góry i widać to w dosłownie każdej miejscowości, znajdującej się w tej części kraju - zarówno tej mniejszej, jak i większej. Karkonosze można z powodzeniem zaliczyć do tych najpopularniejszych regionów górskich w Polsce, a Szklarską Porębę do tych najchętniej odwiedzanych miejscowości. Dzieje się tak niezależnie od pory roku. Co w związku z tym warto zobaczyć w Szklarskiej Porębie?

Kochasz góry i chcesz miło i aktywnie spędzić czas? Gwarantujemy, że decydując się na Szklarską Porębę, będziesz miał szereg możliwości, z których będziesz mógł skorzystać, niezależnie od długości Twojego pobytu i tego, co chcesz tu robić.

Szklarską Porębę można określić na pewno jako miejsce kultowe - chętnie przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi, miłośnicy górskich wędrówek, pary, a nawet osoby starsze. Najczęściej decydują się na nocleg w apartamentach w Szklarskiej Porębie, jednak warto zaznaczyć, że pod względem kategorii obiektów noclegowych, ta karkonoska miejscowość jest w stanie zaoferować również inne noclegi, dostępne na każdą kieszeń i o zróżnicowanym standardzie.

Szklarska Poręba - najważniejsze informacje

Szklarskiej Poręby nie da się nie kochać. Zgodnie potwierdzi to każdy, kto miał okazję być w tej karkonoskiej miejscowości. Razem z Karpaczem tworzą najchętniej odwiedzane miejsca w Karkonoszach. Wyróżniają się różnorodnością atrakcji, świetnie rozwiniętą bazą narciarską i noclegową, pięknymi trasami górskimi i bliskością granicy z Czechami. Niezwykłym atutem jest również lokalizacja w województwie dolnośląskim, dzięki czemu możemy urozmaicić swój wypoczynek, decydując się na wycieczkę po ciekawych miejscach regionu lub do naszych sąsiadów - Czechów.

To bez wątpienia miejsce na swój sposób wyjątkowe, o czym warto się przekonać osobiście. Jest tu co zwiedzać i podziwiać i to zarówno podczas pełni lata, jak i sezonu narciarskiego, kiedy to Szklarska Poręba przeżywa oblężenie zimowego szaleństwa na stoku, którzy najczęściej decydują się na noclegi w apartamentach w Szklarskiej Porębie.

Największą atrakcję stanowią tutejsze szlaki górskie. Jednak na tym wyjątkowość Szklarskiej Poręby się nie kończy, bo jesteśmy w stanie zyskać o wiele więcej.

Co każdy powinien zobaczyć w Szklarskiej Porębie?

Można śmiało rzec, że najlepiej wszystko co się da. Są jednak miejsca, które można określić jako obowiązkowe. Znajdziemy tu m.in. kilka ciekawych muzeów o tematyce miejskiej i górskiej. Popularne miejsca wśród wypoczywających tu osób to przede wszystkim Żelazny Tygiel Waloński, czy Muzeum Mineralogiczne. Kultową atrakcję stanowi na pewno Polana Jakuszycka, na której każdego roku odbywa się słynny Bieg Piastów.

Jeśli chcemy urozmaicić swój wypoczynek w Szklarskiej Porębie, warto skorzystać z bliskości granicy z Czechami i wyruszyć w podróż do tego państwa, np. na zwiedzanie Harrachova, który jest dobrze znany miłośnikom “Małyszomanii” i ogólnie każdemu miłośnikowi zimowych sportów. Po słynnej “mamuciej” skoczni do lotów narciarskich pozostało jednak tylko wspomnienie. Wiele wskazuje na to, że kompleks skoczni w niedalekiej przyszłości zostanie reaktywowany. Potrzeba jednak odpowiednich środków, by było to w ogóle możliwe.

Skoro góry, to w Szklarskiej Porębie znajdziemy również wiele wspaniałych atrakcji przyrodniczych, w tym szczytów i wodospadów, które w popularnych terminach przeżywają prawdziwe oblężenie.

Będąc w Szklarskiej Porębie, na pewno warto:

  • zdobyć Szrenicę, czyli drugi najwyższy szczyt w Karkonoszach
  • podczas wędrówki na Szrenicę, warto również zajrzeć na Świnki Trzy
  • polecamy również wybrać się żółtym szlakiem na Śnieżne Kotły
  • Szklarska Poręba to również wyjątkowe wodospady - obowiązkowy będzie Wodospad Kamieńczyka i Wodospad Szklarki.

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Jak na miejscowość w Karkonoszach przystało, Szklarska Poręba może się pochwalić naprawdę doskonale rozwiniętą bazą noclegową. Znajdziemy tu wiele obiektów, wyróżniających się luksusowym standardem, jak i takich, dostępnych na każdą kieszeń.

Apartamenty Szklarska Poręba to najchętniej wybierana kategoria noclegów w Nocowanie.pl, ciesząca się największym zainteresowaniem przede wszystkim wśród par, czy rodzin z dziećmi. Średnia cena noclegu w Szklarskiej Porębie kształtuje się na poziomie 2322 zł. Najkorzystniej wygląda to jednak w przypadku kwater i pokoi, w których koszt noclegu rozpoczyna się od 45 zł od osoby za dobę.

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...