Okładka

Tyrol – austriacki region zaprasza na narty!

Autentyczne piękno alpejskich miasteczek i wieczny majestat gór. Taki jest austriacki Tyrol – niezwykle gościnny dla narciarzy i miłośników zimowych atrakcji.

Ponad 80 ośrodków narciarskich oraz 3000 km doskonale przygotowanych tras narciarskich o wszystkich stopniach trudności, czeka na narciarzy i snowboardzistów w Tyrolu.

Jedziesz na narty do Austrii, ale nie wiesz, który region wybrać? Zdecydowanie warto przyjechać do Tyrolu! Tu urok alpejskich miasteczek to nie sztuczna fasada dla turystów – ale autentyczna tożsamość regionu. Brak krzykliwych reklam, straganów, komercji – szacunek dla otaczającej natury i zrównoważony rozwój to gwarancja prawdziwych przeżyć i emocji. Tyrol nikogo nie udaje – również kulinarnie. Region koncentruje się na lokalnych przysmakach i z dumą serwuje dania przyrządzane z produktów pozyskiwanych od tutejszych wytwórców. Tyrol zachwyca infrastrukturą dla narciarzy – najbardziej zaawansowane technologicznie wyciągi gwarantują komfort i bezpieczeństwo dorosłym i najmłodszym narciarzom.

Austriacki Tyrol jest położony stosunkowo niedaleko od Polski – dystans pokonamy w około 10 godzin samochodem. Nocleg bez trudu wyszukamy na stronie Tyrol.pl czy innej, popularnej platformie bookingowej. Możemy być spokojni o standard kwater – nawet podstawowe pokoje i apartamenty są przestronne, i zazwyczaj z niezależną kuchnią czy aneksem kuchennym. Miłośnicy luksusu mogą wybierać w hotelach oferujących najwyższy poziom akomodacji i wyżywienia – w Tyrolu znajdziemy mnóstwo miejsc z zapleczem wellness (sauny) i własnym kompleksem basenowym

Tyrol jest idealnym miejscem na naukę jazdy na nartach – starannie wyratrakowane stoki oraz przyjaźni instruktorzy, sprostają wymaganiom każdego początkującego narciarza i idealnie przygotują na dalsze samodzielne szusowanie. Podczas lekcji z instruktorem nie tracimy czasu na stanie w kolejkach, a sam trening odbywa się na wielokilometrowych, szerokich trasach, gdzie każdy manewr jesteśmy w stanie wyćwiczyć do perfekcji. Jakie miejsca w Tyrolu rekomendujemy?

Poniżej krótka ściągawka dla poszukiwaczy najlepszych tras do nauki i szlifowania umiejętności - a więcej szczegółów na www.tyrol.pl i na stronach tyrolskich ośrodków.

Stubai

Dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na nartach rekomendujemy dolinę Stubai, która słynie z długich i bezpiecznych niebieskich tras, znakomitej kadry szkoleniowej i wielu atrakcji dla tych, którzy potrzebują odpocząć, by zebrać siły na kolejne lekcje.

Lodowiec Stubai, zwany „królestwem śniegu” oferuje kilometry tras i profesjonalną ekipę trenerów narciarstwa. Lekcje są przyjemnością – bez tracenia czasu w kolejkach, na szerokim i łagodnym stoku- możemy opanować podstawowy poziom umiejętności narciarskich już po kilku godzinach zajęć.

Kaunertal

Nieskazitelnie piękny ośrodek położony na lodowcu oddalonym od najbliższej miejscowości o ok. 30 minut jazdy samochodem czy skibusem. Kaunertal daje unikalną możliwość przeżycia chwil sam na sam z majestatem Alp. Wszystkie trasy gwarantują nieprawdopodobne widoki. Wyciągi i kolejki zaprojektowano tak, aby zminimalizować negatywne oddziaływanie na środowisko. Niebieskie trasy są bardzo łagodne i wybaczają błędy początkujących narciarzy, a czerwone dają spełniać się najznakomitszym fanom zimowych sportów. Silniki maszynerii wyciągów czerpią energię ze słońca poprzez instalacje fotowoltaiczne. Na stoku mamy możliwość odpocząć i wypróbować wspaniałych tyrolskich dań w dwóch restauracjach

Sölden

Kultowy ośrodek, słynący z ultra mocnych czarnych tras, na których trenują i rywalizują mistrzowie świata w narciarstwie alpejskim. Niezwykle prestiżowe miejsce na narciarskiej mapie świata. Trasy Sölden stały się inscenizacją przygód Bonda w Spectre z Danielem Craigiem – a Sölden podziękowało Bohaterowi za współpracę otwierając niezwykłe, interaktywne muzeum Jamesa Bonda.

Tuż obok słynnego resortu, w miejscowości Längenfeld mieści się Aqua Dome – hotel i otwarty dla gości z zewnątrz kompleks basenów zewnętrznych i wewnętrznych z ultranowoczesną strefą SPA. Aqua Dome z wielką elegancją wpisuje się w alpejski krajobraz – cały kompleks jest przeszklony tak, abyśmy odpoczywając w basenach mogli zawsze podziwiać okalające go góry. W Längenfeld nowoczesność przeplata się z tradycją – taki jest na przykład ekologiczny hotel Waldklause, nagradzanym wielokrotnie za najwyższą jakość usług i jednocześnie wyróżnianym za pielęgnowanie i kultywowanie tradycji i zwyczajów Tyrolu.

Zillertal - Mayrhofen

Położony w malowniczym miasteczku ośrodek narciarski to jeden z kilku w dolinie. Ten w Mayerhofen to 44 kilometry niebieskich tras, 70 km czerwonych, 22 km czarnych, w tym jedna, ekstremalnie trudna, która zasłynęła tak bardzo, że zasłużyła na własną nazwę. W „Harakiri” to trasa o 78 proc. nachyleniu. Harakiri jest jedną z najbardziej stromych tras w całej Austrii oraz największą atrakcją w ośrodku narciarskim Mayrhofen. Prawdziwy booster adrenaliny i poligon narciarskich umiejętności dla najbardziej zaawansowanych.

Opisane ośrodki to jedynie część oferty Tyrolu. Każdy z nich jest destynacją z gwarancją satysfakcji z zimowego urlopu. Szczegółowe informacje na temat każdego z nich znajdziemy na www.tyrol.pl

Blisko, przyjaźnie i z gwarancją dobrej zabawy i jakości. Tyrol zaprasza na urlop w sercu Alp.

Autor zdjęć w galerii: 
Tagi: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...