Autor: 

Deszcz zacina, lodowaty wiatr kołysze wierzchołkami sosen. Dłonie lekko już zgrabiałe, a skarpety w tych niby nieprzemakalnych butach jednak wilgotne. Jednym słowem ziąb jak cholera, a Tobie marzy się trzaskający w kominku ogień i rozgrzewające kości grzane piwo. A do schroniska jeszcze kawałek. Trzeba iść. Nagle olśnienie – przecież w plecaku dźwigasz kubek termiczny pełen gorącej herbaty. I ten kubek ratuje Ci teraz skórę.

Jaki kubek termiczny wybrać? Przeczytaj i zdecyduj!

Kubki termiczne to cudowny wynalazek. Podnoszą morale i dodają otuchy nie tylko na szlaku, ale też w samochodzie, pociągu, a nawet w domowym biurze. Pozwalają dłużej cieszyć się małą (albo i nieco większą) czarną. A w zimowy wieczór może nawet herbatą zaprawioną czymś mocniejszym…

Gdzie kupić kubek termiczny? Na combat.pl, rzecz jasna! A jaki kubek wybrać? Poniżej znajdziesz zestawienie kilku produktów z oferty sklepu wraz z krótkim opisem, który umożliwi Ci podjęcie decyzji.

Chętnie wybierane kubki termiczne:

Esbit Thermo Mug

Niezbyt drogi kubek wyprodukowany przez renomowaną firmę Esbit. Dobrze leży w dłoni, można go „obsłużyć” jedną ręką – wystarczy nacisnąć umieszczony na nakrętce przycisk. Dodam, że takie rozwiązanie minimalizuje ryzyko przypadkowego otwarcia kubka i związanego z tym „potopu”. Do tego dostajemy wygodny „dziubek”, mocny stalowy korpus pokryty antypoślizgową powłoką oraz gumową podkładkę na spodzie.

Kubek ma też drobne mankamenty – nakrętkę niełatwo wyczyścić, a we wspomnianym „dziubku” prawie zawsze zostaje trochę płynu. Ale za taką cenę warto.

Autor: 
Esbit

Esbit Majoris

Kolejny produkt firm Esbit to kubek całkiem zgrabny i łatwy w czyszczeniu. Producent wyposażył go w antypoślizgową podkładkę oraz dostosował do standardowych samochodowych uchwytów. Zakrętka, pozbawiona BPA, ma tę drobną wadę, że wystaje lekko poza obrys kubka. Wyciągając pojemnik z plecaka lub torby trzeba mieć to na uwadze.

Autor: 
Majoris

Thermos Style

Thermos Style ma przede wszystkim świetne właściwości termiczne. Do tego dostajemy zmyślnie zaprojektowaną nakrętkę, którą bardzo łatwo wyczyścimy. Dodam, że prawdopodobieństwo przypadkowego otwarcia jest niemal zerowe. Ponadto kubkiem można śmiało operować jedną ręką. Thermos jest wykonany ze stali nierdzewnej i nietoksycznego plastiku. Na dokładkę dostajemy umieszczony wewnątrz haczyk na… woreczek z herbatą.

Drobnym mankamentem jest brak antypoślizgowej stópki.

Autor: 
Style

Thermos Motion

Jedno trzeba przyznać – ten kubek termiczny wzorowo trzyma ciepło (po 20 godzinach w temperaturze pokojowej woda wewnątrz miała 50°C). Z łatwością obsłużymy go jedną ręką. Podwójne zabezpieczenie sprawia, że zawartość raczej nie wyleje się przypadkowo. Kubek łatwo wyczyścić, choć z uwagi na jego gabaryty, przyda się do tego szczotka. Model nie posiada antypoślizgowej „stópki”.

Autor: 
Motion

Helikon Thermo Cup

Ostatnie z prezentowanych naczyń przypomina raczej kubek turystyczny, niż termiczny. Ma jednak liczne zalety: jest lekkie, małe, wygodnie się go czyści. Wraz z Thermo Cup dostajemy też woreczek do jego kubka, który z łatwością przytroczymy do plecaka. Na biwak jak znalazł.

Autor: 
Helikon

Na stronie combat.pl znajdziesz wiele ciekawych modeli kubków jakie warto zabrać ze sobą w góry! Sprawdź i wybierz coś dla siebie.

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...