Okładka

Wschodnie regle Tatr Zachodnich. Zejście z Nosalowej Przełęczy (1103 m n.pm.) do Jaszczurówki (894 m n.p.m.) przez Dolinę Olczyską. Nagranie w przyspieszeniu (hyperlapse gopro x10). Długość przejścia 3,4 km (1,4 km szlak żółty, 2 km szlak zielony).

W rejonie Olczyskiej Polany znajduje się Wywierzysko Olczyskie. Warto tam zajrzeć, aby zobaczyć prawdopodobnie najbardziej wydajne źródło w Tatrach (średnia wydajność 700 l/s, zaś w czasie deszczowej pogody może osiągać nawet kilka tysięcy l/s). Niestety środkowa część Doliny Olczyskiej ukazuje ogromny obszar ogołocony z drzew, gdzie TPN w XXI wieku dał popis rabunkowej gospodarki leśnej. Pod pretekstem walki z kornikiem i przebudowy lasu dokonano ciężkiej wycinki, która musiała wywrzeć skrajnie negatywny wpływ na świat zwierząt. Na szczęście Dolina Olczyska w dolnej części jest ładniejsza – szlak tam biegnie wzdłuż Olczyskiego Potoku i przechodzi przez parę mostków.

Dolina Olczyska (hyperlapse - 16.09.2021)

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...