Autor: 

Poszukując nowego jednośladu często zastanawiamy się co oznaczają poszczególne typy i rodzaje, jakie właściwości idą za daną konstrukcją. Warto przyjrzeć się bliżej każdej z nich, by mieć większą świadomość i móc łatwiej wybrać dwukołowiec dopasowany do naszych potrzeb. W tym artykule przybliżamy rowery crossowe – jaki jest ich charakter, gdzie sprawdzą się najlepiej i jak można je użytkować.

Rowery crossowe – konstrukcje o hybrydowych właściwościach

Modele o charakterze crossowym, inaczej zwane hybrydowymi, łączą w sobie właściwości jednośladów szosowych z miejskimi. Na takim dwukołowcu jedziemy w lekko pochylonej pozycji, która jest kompromisem między wygodą jazdy w całkowitym wyprostowaniu, a wydajnością maksymalnego pochylenia. Rowery crossowe najczęściej nie posiadają żadnego dodatkowego wyposażenia – producenci projektują je z myślą o maksymalnej wydajności i zwinności, unikają więc nadmiernego, niepotrzebnego obciążenia konstrukcji. Większość modeli posiada jednak otwory umożliwiające szybkie zamontowanie bagażnika, błotników czy innych dodatków. Po ich dołożeniu z naszego crossa możemy otrzymać rower trekkingowy, który doskonale sprawdzi się na długich wyprawach i rowerowych podróżach.

Gdzie najlepiej sprawdzają się rowery crossowe?

Damskie i męskie konstrukcje o hybrydowym charakterze są doskonałą propozycją do jazdy na co dzień. Ich wysoka uniwersalność i wszechstronność pozwala im być komfortowymi towarzyszami dojazdów do pracy w miejskiej dżungli, wypadów za miasto, czy weekendowych przejażdżek leśną, prostą ścieżką. Rowery crossowe męskie będą propozycją dla mężczyzn, którzy chcą zwinnie dojeżdżać z miejsca na miejsce, jednak modele szosowe to nie ich bajka. Rowery crossowe damskie dopasowane są do kobiecej anatomii, by oferować maksymalną wygodę przy zachowaniu bardzo dobrej wydajności. Producenci oferują także rowery crossowe dziecięce, które sprawdzą się u poszukujących przygód młodych kolarzy, którzy chcą jeździć jednośladem po rozmaitych terenach. Konstrukcje hybrydowe wyróżniające się wysoką wszechstronnością sprawdzą się w mieście, jak i poza nim, dzięki czemu są doskonałą propozycją dla każdego rekreacyjnego kolarza wymagającego od roweru uniwersalności.

Autor: 
obraz_1

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Kupujemy rowery crossowe z profesjonalnym doborem

Choć rowery crossowe wyróżniają się dużą uniwersalnością, to warto przed ich zakupem upewnić się co do wyboru i zasięgnąć porady profesjonalnego doradcy. Po poznaniu naszych oczekiwań względem dwukołowca doradca będzie wiedział jaki model najlepiej się u nas sprawdzi. Dobrze dobrany rower zapewnia użytkownikowi znacznie większą satysfakcję z jazdy i nie powoduje dyskomfortu, dlatego zakupu najlepiej jest dokonać w renomowanym sklepie rowerowym zatrudniającym specjalistów. Rowery crossowe Warszawa znajdziemy w sklepach BikeSalon znajdujących się przy ulicy Ostrobramskiej 38b i Wrocławskiej 25. W trójmieście możemy odwiedzić BikeSalon mieszczący się w galerii City Meble – rowery crossowe Gdańsk znajdziemy pod adresem aleja Grunwaldzka 211. Osoby zdecydowane mogą zakupu dokonać przez internet – rowery crossowe online również są dostępne u tego renomowanego sprzedawcy, pod adresem bikesalon.pl.

Kupując rowery crossowe powinniśmy upewnić się, że ich konstrukcja spełni nasze oczekiwania oraz że wybrany model będzie niezawodny i wyposażony w wysokiej klasy komponenty. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że jazda na nowym zakupie dostarczy nam mnóstwo radości i satysfakcji.

Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

  • Warszawa, ul. Wrocławska 25
  • Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
  • Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...