Okładka

Pogórze Przemyskie pokrótce

Brama Karpat, z najstarszym i według wielu, najpiękniejszym miastem regionu, Przemyślem. Kraina odludna i zapomniana, o ogromnej, często tragicznej historii, jest barwną mozaiką kultur rożnych narodów, jakie przez wieki zamieszkiwały te tereny. Tragizm pogranicza zachował na ziemi przemyskiej wiele cennych pamiątek.

Widok na Kopystańkę

Stare drewniane cerkwie, liczne cmentarze wojenne, pozostałości fortów ogromnej Twierdzy Przemyśl, rezerwaty przyrody, puste, niezamieszkałe od przeszło pół wieku doliny starych rusińskich wsi, zamki, kapliczki, krzyże i kościoły.

Pogórze Przemyskie dla ludzi z pasją

Widok na Połoninki Rybotyckie

Tereny Pogórza Przemyskiego zachwycą każdego, kto szuka ciszy, spokoju i obcowania z dziką przyrodą. Miłośnikom historii, kultury i etnografii miejsce to dostarczy ogromną dawkę emocji, gdyż ślady z przeszłości bardzo mocno przemawiają tu do poszukiwaczy „skarbów”. Liczne szlaki turystyczne – piesze i rowerowe wciąż są rozbudowywane.

Zachód słońca nad Kopystańką

Przemyśl – stolica Pogórza Przemyskiego

Przemyśl - ulica Franciszkańska

Jest jednym z najstarszych miast Polski. Posiada ogromny potencjał turystyczny, zarówno dzięki swej historii, wielokulturowości jak i licznym zabytkom. Miasto przyciąga wciąż coraz to nowe rzesze turystów, na których czeka dobrze rozwinięta sieć hotelowa. Panoramy ze wzgórz na których rozsiadł się ten stary gród, są bardzo widokowe. Uważa się że jest najpiękniej położonym miastem w Polsce. Przemyśl jest wspaniałą bazą wypadową w Bieszczady, na Słowację oraz Ukrainę traktowaną często przez Polaków jako miejsce sentymentalne.

Pogórze Przemyskie oraz miasto Przemyśl w pigułce

Mając na celu promocję Pogórza Przemyskiego jak i również samego miasta, pragnę z biegiem czasu zamieszczać fotografie tych ekscytujących miejsc, oraz przedstawiać historię, oraz ciekawe miejsca, zabytki, a także krótkie opisy miejscowości tego nieznanego szerzej regionu.

Rynek w Przemyślu. Fragment pierzei wschodniej

Dla każdego kto lubi krainy niezwykłe, podroż w ten spokojny zakątek naszego kraju, będzie wstępem do poznania z biegiem czasu całego łuku Karpat, którego miasto Przemyśl jest wspaniałym zaczątkiem. Życząc wszystkim wyniesienia wielu pozytywnych wrażeń podczas pobytu na tej ziemi, mam zarazem nadzieję, że większość odwiedzających zapragnie w niedługim czasie poznawać ten region na nowo.

Zapraszam gorąco.

Przedstawiam Tutaj relacje dotyczące interesującego Nas w tym dziale obszaru. Znajdziesz mnie również na Facebooku

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...