Okładka

Z roku na rok przybywa Polaków, którzy ferie zimowe postanawiają spędzić ze swoimi bliskimi na stokach narciarskich, oddając się szalonej zabawie. Jak jednak zabezpieczyć się przed skutkami niebezpiecznych zdarzeń, które mogą wystąpić podczas jazdy na nartach? Najlepszym rozwiązaniem jest dedykowane ubezpieczenie. W tym tekście dowiesz się, z czego składa się taka polisa.

Polisa wakacyjna to nie to samo co narciarska

Zanim wybierzesz się na ferie i wykupisz swoje ubezpieczenie, musisz pamiętać, że polisa wakacyjna nie obejmuje swoim zakresem jazdy na nartach lub snowboardzie. Ze względu na specyfikę dyscyplin zimowych ubezpieczyciele stworzyli dedykowane rozwiązanie dla miłośników spędzania czasu na stoku. Klasyczna polisa nie pokryje kosztów organizacji oraz leczenia w razie wypadku, a narciarska już tak. Pamiętaj o tym, wybierając ubezpieczenie na wyjazd. Więcej o zimowej ochronie dowiesz się na stronie https://www.polisanarciarska.pl/

Assistance

Jest to bardzo istotna kwestia szczególnie dla osób, które lubią szybką jazdę. Polisa narciarska zakłada zwrot kosztów ratownictwa górskiego oraz transportu ze stoku do szpitala. W zwykłym ubezpieczeniu nie znajdziesz takiego zapisu i w razie wypadku zostaniesz obciążony kosztami, które są naprawdę duże i mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy euro.

Zwrot kosztów za brak śniegu

Większość polis narciarskich zawiera w sobie ciekawy zapis o rekompensacie, którą ubezpieczyciel wypłaci w sytuacji, gdy w miejscu Twojego pobytu nie będzie śniegu. Jeśli w promieniu np. 15 km nie znajdziesz żadnej trasy przystosowanej do bezpiecznej jazdy, możesz zgłosić to firmie, z którą masz podpisaną umowę. Możliwy jest zwrot nawet 15 euro na osobę za każdy “stracony dzień” bez jazdy na nartach.

Ochrona nart

Jest to odpowiednik ochrony bagażu, który oferują klasyczne ubezpieczenia wakacyjne. W tym wypadku zapis jest rozszerzony o narty i buty do jazdy. W razie zniszczenia lub kradzieży sprzętu możesz liczyć od swojego ubezpieczyciela na zwrot pieniędzy. Pamiętaj jednak, że ochrona nie dotyczy wypożyczonego sprzętu.

OC

Wypadki chodzą po ludziach i czasami bywa tak, że to Ty spowodujesz niebezpieczne zdarzenie, w którym ktoś zostanie poszkodowany. Ubezpieczenie zwalnia Cię od odpowiedzialności od roszczeń, które mogą się pojawić, gdy przez nieuwagę lub brak umiejętności wjedziesz w kogoś na stoku i zniszczysz mu sprzęt. Pamiętaj jednak, że wysokość pokrytych kosztów zależy od tego, jaką polisę wybierzesz. Im większa składka, tym szerszy zakres ochrony. Jeśli wybierasz się na narty w Polsce, zajrzyj do tego poradnika https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/ubezpieczenie-na-narty-w-polsce

Podsumowanie

Jak widzisz, ubezpieczenie narciarskie znacznie różni się od tego, co mają do zaoferowania klasyczne polisy podróżne. Produkty zimowe są w pełni przystosowane do potrzeb miłośnika jazdy na nartach lub snowboardzie. Oprócz ochrony taka polisa daje Ci również spokój, który jest niezwykle ważny na stoku i pozwala czerpać dużo radości z jazdy.

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...