Okładka

Piękne panoramy, czyste powietrze i szumiące drzewa - niejeden z nas marzy o spokojnym weekendzie w górach. Z drugiej strony oprócz piękna, górskie szlaki kryją wiele niebezpieczeństw. Zwłaszcza jesienią i zimą musimy uważać wybierając się w góry na piesze wycieczki. Jak zabezpieczyć się na wypadek niespodziewanego urazu na szlaku? Z pomocą przychodzi nam odpowiednie ubezpieczenie.

Czy na szlaku wystarczy standardowa polisa?

Jeżeli wybieramy się na przechadzkę latem po niewysokich szczytach - oczywiście. Nawet zwykłe ubezpieczenie może nam pomóc w razie kontuzji, a o taką nie trudno. Śliskie kamienie, nierówne podłoże czy wystające korzenie drzew mogą doprowadzić do wielu urazów. Jeżeli wybierasz się na dłuższą wycieczkę pomyśl o wykupieniu OC (ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej) oraz NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków).

Jeśli planujesz uprawiać sporty podwyższonego ryzyka lub ekstremalne, koniecznie powiedz o tym ubezpieczycielowi. Najczęściej towarzystwa ubezpieczeniowe zaliczają do takiej aktywności: wspinaczkę wysokogórską, skalną lub skałkową, trekking uprawiany powyżej 3000 m. n. p. m. oraz kolarstwo górskie. Niestety cena ubezpieczenia wzrośnie, jednak będziesz mógł czuć się bezpiecznie, bo w razie wypadku podczas sportowych wyczynów opieka medyczna i koszty leczenia będą pokryte przez ubezpieczyciela. Pamiętaj, że w przypadku gdy Twoja trasa przebiega w pasie przygranicznym powinieneś wykupić polisę, która obejmuje przestrzeń poza terenem Polski.

Wyjazdy zagraniczne

Akcja poszukiwawcza, koszt ratownictwa oraz leczenia jest pokryty z budżetu państwa jeżeli wypadek przydarzy się na terenie Polski. W przypadku podróży za granicę, ale na terenie Unii Europejskiej, lepiej wykupić ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje, koszty leczenia, OC, NNW, ratownictwa i poszukiwań (w przypadku udziały wyspecjalizowanych służb ratowniczych) oraz assistance.

Dodatkowo polisę możemy wzbogacić o dodatek medyczny, który obejmuje koszty hospitalizacji w przypadku chorób występujących jeszcze przed wyjazdem. Takie rozszerzenie dedykowane jest głównie osobom starszym cierpiącym na zaburzenia rytmu serca, cukrzycę czy kłopoty ze wzorkiem i słuchem. W przypadku pogorszenia się ich kondycji podczas wycieczki, mimo uprzedniej wiedzy o schorzeniu, leczenie opłaci ubezpieczyciel. Przykłady tego typu rozwiązań możesz znaleźć na: https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

Czas wypoczynku nie zwalnia Cię z troski o bezpieczeństwo. Zapewnij spokojny urlop sobie i rodzinie wykupując odpowiednie ubezpieczenie.

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...