Autor: 

Nasza długa podróż rozpoczęła się wraz z marzeniem zobaczenia Jeziora Morskie Oko sześć miesięcy temu. A zaledwie miesiąc temu mój przyjaciel i ja odkryliśmy, jak zrealizować to marzenie. Jeździliśmy z Ukrainy przez Kraków, dlatego spędziliśmy prawie 24 godziny w trasie. A kiedy wreszcie dotarli do Zakopanego, okazało się, że ostatni autobus do Morskiego Oka odszedł dwie godziny temu. Poszukiwanie taksówkarza bez znajomości języka zakończyło się sukcesem. Położył palec na cenie podróży i pojechaliśmy. O 8.30 byliśmy już w punkcie kontrolnym i czekano nas 3 godziny pieszo na ciemnej leśnej drodze.

Przybyliśmy do Schronisko PTTK Morskie Oko przed godziną 23 i obawialiśmy się, że nie otworzą drzwi. Ale kiedy podeszliśmy bliżej, zobaczyliśmy światło w oknie i ludzi, którzy na nas czekali. Szczerze mówiąc, pragnienie było jedno - po dniu spędzonym w drodze chciałem po prostu spaść na podłogę i zasnąć. W ogromie internetu nie było ani jednego zdjęcia schroniska od środka, więc nie spodziewaliśmy się nawet komfortowych warunków. Ale co było dla nas zaskoczeniem, gdy zobaczyliśmy w pokoju szerokie łóżka z wygodnymi materacami, a nawet dwa dodatkowe koce. Ale na tym nasze zaskoczenie się nie skończyło. Czekaliśmy na kolejną niespodziankę jako duszę. I to nie tylko dusza, ale prawdziwy prysznic z czystej kabiny, w której można się porządkować. Chcę zwrócić szczególną uwagę na kuchnię. Uwielbiam domowe piece. A tu - piękny piec, wyłożony pięknymi kaflami. Rozgrzewaliśmy się, napiliśmy się pysznej herbaty i poszliśmy spać słodko.

Rano nadszedł czas, aby pójść nad jezioro. Ale natura odegrała z nami okrutny żart. I zamiast pięknego krajobrazu zobaczyliśmy tylko ścianę gęstej białej mgły! Ale to zupełnie inna historia.

W każdej podróży najważniejszą rzeczą jest przygoda. I mamy je.

Autor: 
IMG_6694
Autor: 
IMG_20180112_100908
Autor: 
IMG_20180111_222331
Autor: 
IMG_20180112_112053
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...