Okładka

Z dala od jakiejkolwiek cywilizacji, gdzie nocą widać Drogę Mleczną jak na dłoni, a za dnia słońce oświetlające wszystko na złoto, człowiek zastanawia się, skąd Natura czerpie z siebie te nieskończone pokłady piękna.

Wybraliśmy się na 3 dni pod namiot do północno-zachodniej części Szkocji, do Parku Narodowego Wester Ross - królestwa jeleni i mokradeł. Jadąc na rowerze, coraz dalej w dzicz, rozmyślałam, czy przypadkiem nie trafiłam do jednego z tych fantastycznych miejsc opisanych w tolkienowskich książkach. Kaskady wody z hukiem roztrzaskiwały się o skały; olbrzymie stada jeleni przypatrywały się nam z zaciekawieniem; minęliśmy nawet jedną kozicę górską, która przeszła obok nas zupełnie obojętnie. Nocami zwierzęta żuły materiał namiotu, a mróz sprawiał, że opatulaliśmy nasze śpiwory dodatkowymi warstwami kurtek i spaliśmy mocno przytuleni, a mimo to nadal było nam zimno. Ale dla takich widoków warto było zmarznąć. I było pięknie.

Wester Ross, Szkocja.
Wester Ross, Szkocja.
Wester Ross, Szkocja.
Wester Ross, Szkocja.
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...