Autor: 

Czy nie marzyliście nigdy o prawdziwej wyprawie polarnej? Psie zaprzęgi, sanie śnieg i olbrzymia przestrzeń to dla wielu marzenie życia. Wizja takiej ekspedycji bez długich przygotowań i kompletowania drogiego sprzętu to bardzo kusząca propozycja.

Autor: 
Wyprawa polarna

Od 1997 r. szwedzka marka odzieży outdoorowej Fjällräven organizuje co roku rajd zaprzęgów, dzięki czemu każdy może postarać się o szansę przeżycia tej przygody nawet bez wcześniejszego doświadczenia. Najbliższa edycja odbywa się w dniach 3-8 kwietnia 2017, kiedy dzień jest już dłuższy. W czasie, gdy u nas wita już wiosna w północnej Skandynawii nadal trwa zima. Zgłosić może się każdy, kto ukończył 18 lat i czuje się na siłach podjąć to wyzwanie. Z każdego kraju/grupy krajów wybierane są dwie osoby - jedną wybierają internauci, drugą - zespół Fjällräven. Udział jest całkowicie darmowy, każdy zakwalifikowany dostaje cały sprzęt i odbywa szkolenie, żeby lepiej odnaleźć się w ekstremalnych warunkach.

Zgłoś się do konkursu!

Wystarczy zgłosić się przez stronę Fjällräven i przekonać internautów oraz jury, że jesteśmy warci tej przygody. W wyprawie może wziąć udział 20 osób, ale chętnych z całego świata jest naprawdę wielu. Zgłoszenia można składać od 16 listopada tylko przez miesiąc. W tym czasie internauci mogą już głosować, więc im szybciej się zgłosimy tym większe mamy szanse na zdobycie jak największej ilości głosów. Warto dołączyć swoje zdjęcie lub filmik, który ułatwi wybór głosującym. Liczy się pomysłowość i umiejętność przyciągnięcia uwagi! Ogłoszenie wyników jest zapowiedziane na 20 grudnia 2016 r.

Autor: 
Psi zaprzęg
Psi zaprzęg

Trzystukilometrowa trasa ma swój początek w górach północnej Norwegii w Signaldalen, ale większa jej część biegnie w Szwecji przez Paltsa'e, Rastojaure, Kattuvuoma, Sevujarvi i kończy się w Vakkarajarvi. Niskie temperatury, śnieg i ogrom przestrzeni to doskonała okazja do sprawdzenia własnych możliwości, przetestowania wysokiej jakość sprzętu w ekstremalnych warunkach, poznania ciekawych ludzi, a przede wszystkim przeżycia niepowtarzalnej przygody. Powożenie psim zaprzęgiem, spanie w namiotach czy podziwianie zorzy polarnej to tylko niektóre z atrakcji.

Autor: 
Zorza polarna
Zorza polarna

W 2015 r. Polskę reprezentowała Kate Zamana, może w tym roku to komuś z Was przypadnie to miejsce? Śpieszcie się i wysyłajcie zgłoszenia, a może już niedługo będziecie mogli podzielić się z nami wrażeniami z tego niezwykłego rajdu.

Autor: 
Ognisko na wyprawie
Ognisko na wyprawie

Zdjęcia i filmy z poprzednich edycji można bez problemu znaleźć m.in. na stronie polar.fjallraven.com.

Tagi: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...