Sięgający wysokości 1310 m n.p.m jest najwyższym szczytem Gorców. Od grani Tatr Wysokich dzieli go zaledwie 40 km dzięki czemu oferuje jedną z najpiękniejszych Tatrzańskich panoram. To właśnie dla tego widoku warto wybrać się na Turbacz.

Niczym nie skalana panorama rozpościera się nad Podhalem oferując ogromny wachlarz Tatrzańskich szczytów. Można bowiem dostrzec potężny Lodowy szczyt w słowackich Tatrach Wysokich który od strony Podhala prezentuje się znakomicie - przywodzi na myśl najwybitniejsze alpejskie szczyty. Dalej na prawo, niemalże w centrum głównej panoramy, doskonale wybija się Gerlach ponad otaczające go zewsząd wierchy, a gdy skierujemy swój wzrok dalej na zachód dostrzeżemy Rysy oraz mnóstwo innych szczytów polskiej części Tatr chociażby Świnicę czy Kasprowy Wierch.

Tak więc, jeśli masz ochotę na niezapomniany widok zapraszam na Turbacz - nie zawiedziesz się.

Turbacz - Niesamowita panorama Tatr
Tagi: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...