Zróbmy wspólnie coś dobrego! Pomóżmy zebrać środki dla chorych dzieci, podopiecznych Fundacji "Dom w Łodzi".

Mówi się, że po górach chodzą tylko dobrzy ludzie. Choć wszyscy wiemy, że zwłaszcza w obecnych czasach turyści trafiający na górskie szlaki są bardzo różni, warto by było zachować to przekonanie.

Na portalu www.tatromaniak.pl zapoczątkowana została akcja, mająca na celu wykorzystanie wielkiej siły Internetu i zrobienie wspólnie czegoś dobrego - zwłaszcza w obliczu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Pomyśleliśmy, że warto pomóc tym, którzy z różnych przyczyn mają w życiu troszkę gorzej. Wybór padł na podopiecznych Domu Dziecka dla Dzieci Chorych, prowadzonego przez Fundację "Dom w Łodzi". Pomaga ona dzieciom, którym los odebrał nie tylko zdrowie, ale i miłość osób najbliższych. Celem Fundacji jest stworzenie im domu, w którym zaznają bliskości i miłości, a także otrzymają szansę na szczęśliwe i zdrowe życie. Więcej o misji Fundacji przeczytacie TUTAJ.

Niestety, ze względu na niepełnosprawność dzieci w budynku Domu Dziecka niezbędne jest przeprowadzenie gruntownego remontu.

"Nasze maluchy są niepełnosprawne, cierpią na różne schorzenia, mają kłopoty z samodzielnym funkcjonowaniem. Dlatego robimy remont – żeby żyło im się łatwiej i wygodniej. Ale niestety, brakuje nam pieniędzy. Najtrudniejszym i najdroższym wyzwaniem jest wyposażenie łazienek i kuchni przystosowanych do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Brzmi to bardzo przyziemnie i mało ciekawie, ale dla naszej sześcioletniej Julki, która porusza się na wózku ma ogromne znaczenie! Nareszcie wjedzie do łazienki, umyje się i przejrzy w lusterku - SAMA. Nasze dzieci chcą być samodzielne, chcą pomagać w codziennych czynnościach - czują się wtedy małymi bohaterami, mają powody do dumy, a także – w taki sposób uczą się odpowiedzialności. Mając wszystkie udogodnienia – będą mogły w pełni uczestniczyć w domowym życiu. A to ogromnie ważne. Dlatego bardzo prosimy o Wasze wsparcie. Pomagając nam w remoncie, pomagacie naszym dzieciom." - tłumaczy Marta Libiszowska z Fundacji. 

Dzieci z Fundacji "Dom w Łodzi" (oczywiście tylko część z nich)

Więcej zdjęć dzieci - podopiecznych Fundacji znajdziecie TUTAJ.

Fundacja 'Dom w Łodzi'

Szacowany koszt remontu pomieszczeń:

20 000 zł

Zbieramy na:

  • Wyposażenie łazienek dla niepełnosprawnych m.in.: armatura, baterie, specjalistyczne uchwyty, uchylne lustra, wannę, kabinę prysznicową, oświetlenie. 
  • Wyposażenie kuchni: zlew, bateria, sprzęt AGD, szafki, uchwyty, oświetlenie.
  • Inne niezbędne prace remontowe w ośrodku.

Kochani Miłośnicy Gór! Jeśli się zmobilizujemy, to razem jesteśmy w stanie podarować tym dzieciom trochę radości, a przede wszystkim znacząco ułatwić im codzienne funkcjonowanie. Wierzymy, że przyłączycie się do akcji i pokażemy swoją wartość :)

Wpłaty zbierane są na konto Fundacji "Dom w Łodzi":
KRS 0000263103
Konto: PKO BP SA VI Oddział w Łodzi
62 1020 3408 0000 4302 0171 6018

Aby wesprzeć akcję, kliknij na grafikę poniżej zostaniesz przeniesiony do strony z formularzem płatności.

Wspomóż chore dzieci → zdobądź zdjęcie Tatr w pełnej rozdzielczości!

Oczywiście warto pomagać bezinteresownie, ale dobra motywacja nie jest zła :)

Każda osoba, która wesprze dzieciaki kwotą przynajmniej 25 złotych, może otrzymać wybrane zdjęcie Tatr w formie pliku w pełnej rozdzielczości, do użytku na własne potrzeby (np. wydruk na ścianę, tło pulpitu).

Jak je zdobyć? Po prostu dokonaj na konto Fundacji wpłaty o wysokości minimum 25 złotych, a następnie napisz maila na adres [email protected] w treści podając numer wybranego zdjęcia.

Wszystkie zdjęcia przekazane na akcję przez świetnych tatrzańskich fotografów znajdziecie TUTAJ.

Serdecznie zapraszam do udziału w akcji i pomocy Dzieciom!

Krzysztof Baraniak,
www.tatromaniak.pl

Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...