Szczelina Chochołowska – największa jaskinia w Dolinie Chochołowskiej w Tatrach Zachodnich. Ma trzy otwory wejściowe położone powyżej leśniczówki (dawnego schroniska Blaszyńskich) w Wyżniej Bramie Chochołowskiej na wysokościach 1051, 1072 i 1083 metrów n.p.m. Długość jaskini wynosi 2320 metrów, a deniwelacja około 60 metrów.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Dolina Chochołowska

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren od Babiej Góry na północnym zachodzie do Zakopanego na wschodzie oraz do granicy polsko-słowackiej na południu. Zawiera aktualne znakowane szlaki turystyczne.

Okładka mapy

Tatry polskie i słowackie – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar od Zakopanego na północnym wschodzie do Popradu i Kieżmarku na południowym zachodzie. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Okładka

Tatry polskie i słowackie – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar Tatr Zachodnich, Orawy, zachodniego Podhala i Kotliny Liptowskiej. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Tysiące turystów, tłumy w Zakopanem, kolejki na szlakach – wydawałoby się, że Tatry nie mają już przed nami tajemnic. Chciałbym jednak udowodnić Wam, że wiele historii czeka tam na swoje odkrycie. Oto 10 ciekawostek historycznych, które z pewnością przypadną do gustu tatrzańskim maniakom :-).

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Szczelina Chochołowska. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

19° 48' 39" E
49° 14' 40" N
Wczytuję...