Stińska (1212 m n.p.m.) – szczyt górski w Bieszczadach Zachodnich, na południowo-wschodnim krańcu Połoniny Bukowskiej. Znajduje się przy granicy polsko-ukraińskiej lecz sam wierzchołek leży na Ukrainie. Sąsiaduje z Kińczykiem Bukowskim oraz z Rozsypańcem. Szczyt oraz górne partie stoków pokrywa połonina. Stąd efektowny widok w kierunku wschodnim z Workiem Bieszczadzkim i widocznym na horyzoncie Pikujem.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Bieszczady

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Bieszczady – część południowo-wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Fragment mapy Bieszczad obejmujący odcinek graniczny od Kińczyka Bukowskiego do Beniowej - poprzez Opołonek i Sianki. Zawiera zaktualizowane szlaki piesze i rowerowe, ścieżki przyrodnicze i dydaktyczne.

Okładka mapy

Bieszczady – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje część Bieszczad od Ustrzyk Dolnych i Jeziora Solińskiego na północnym zachodzie aż po Połoninę Bukowską na południowym wschodzie. Mapa jest cieniowana, posiada aktualne szlaki piesze i rowerowe, ścieżki przyrodnicze i dydaktyczne.

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Przedstawiam II część wędrówki przez niedostępny fragment polskich Bieszczadów. Część pierwsza ukazywała piękno Połoniny Bukowskiej oraz jej kulminacji - Kińczyka Bukowskiego. Dziś publikuję następny rozdział - dalszy marsz którego celem jest Opołonek. Zapraszam do przejrzenia.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Stińska. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

22° 48' 42" E
49° 1' 36" N
Wczytuję...