Sławkowski Szczyt (słow. Slavkovský štít, węg. Nagyszalóki-csúcs, niem. Schlagendorfer Spitze, 2453 m n.p.m.) – wysoki i rozłożysty szczyt w bocznej grani Tatr Wysokich, odchodzącej od grani głównej w zworniku Małej Wysokiej (Východná Vysoká). Szczyt charakteryzuje jedna z największych w Tatrach wysokości względnych – jego północno-wschodnie stoki wznoszą się 950 metrów ponad podstawę.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Tatry Wysokie

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Tatry polskie i słowackie – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar od Zakopanego na północnym wschodzie do Popradu i Kieżmarku na południowym zachodzie. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Tysiące turystów, tłumy w Zakopanem, kolejki na szlakach – wydawałoby się, że Tatry nie mają już przed nami tajemnic. Chciałbym jednak udowodnić Wam, że wiele historii czeka tam na swoje odkrycie. Oto 10 ciekawostek historycznych, które z pewnością przypadną do gustu tatrzańskim maniakom :-).

Sławkowski Szczyt kusił nas już długo. W teorii miało być łatwo i przyjemnie. W teorii.

Byłeś na dachu polski? To właśnie Rysy. Najwyższy szczyt w naszym kraju. Zobacz opis wejścia stroną polską i zejścia słowacką. Piękne widoki gwarantowane!

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Sławkowski Szczyt. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

20° 11' 4" E
49° 9' 57" N
Wczytuję...