Okładka

Skopiec (718,6 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Kaczawskich, w Gminie Janowice Wielkie.

Skopiec jest najwyższym szczytem Gór Kaczawskich. Wyrasta w środkowej części Grzbietu Południowego, w kształcie słabo zaznaczonej kopuły, z niewyraźnie podkreśloną częścią szczytową i średnio stromymi zboczami. Powierzchnia wierzchowiny jest tak wyrównana, że wierzchołek jest trudno rozpoznawalny w terenie.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Góry Kaczawskie

Mapy zawierające to miejsce

Sudety
Okładka Opis

Góry i Pogórze Kaczawskie

1:50000, Galileos, 2013

Szczegółowa mapa Gór i Pogórza Kaczawskiego aktualizowana w terenie. Obejmuje obszar wokół Złotoryi, Świerzawy, Wojcieszowa i Bolkowa. Zawiera aktualny przebieg szlaków rowerowych i pieszych z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami turystycznymi

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Zanim zdecydowaliśmy się na zdobywanie kolejnych, mniejszych szczytów z górskiej korony Polski, byłem bardzo sceptyczny i chyba mogę to powiedzieć teraz, stereotypowy. Góry o wysokości między 700 a 900m, z definicji przecież nie mogą dostarczyć podobnych wrażeń. Jakże mylne okazuje się takie myślenie. Ale o tym za chwilę.

Oto fotorelacja z przejścia kilku długich szlaków w Górach Kaczawskich w 2013 roku.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Skopiec. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

15° 53' 5" E
50° 56' 39" N
Wczytuję...