Schronisko PTTK na Wielkiej Raczy – górskie schronisko turystyczne, położone tuż poniżej szczytu Wielkiej Raczy (1236 m) w Beskidzie Żywieckim.

Schronisko zostało wzniesione w 1934 roku przez bielski oddział PTT. Oferuje 50 miejsc noclegowych w pokojach od 5 do 8 osobowych. Dodatkowo można nocować w pokojach wieloosobowych (10-osobowych). Goście schroniska mają dostęp do bufetu z jadalnią.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Grupa Wielkiej Raczy

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka

Beskid Śląski

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar rozciągnięty pomiędzy Ustroniem na zachodzie i Żywcem na wschodzie oraz między Bielskiem-Białą na północy i polsko-słowacką granicą na południu. Zawiera dużą część słowackich gór oraz aktualny przebieg i czas przejścia znakowanych szlaków turystycznych.

Beskid Żywiecki, część zachodnia (arkusz południowy)

1:25000, Plan, 2018

Drugi arkusz mapy obejmuje Zwardoń, Rycerkę Górną i Dolną, Rajczę, Ujsoły i Soblówkę.

Okładka mapy

Beskidy: mapa atrakcji

1:90000, Plan, 2017

Obejmuje Beskid Śląski, Mały, Żywiecki, część Beskidu Makowskiego i Beskidów Czeskich i Słowackich. Zaznaczono na niej 297 atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić.

Okładka mapy

Trójstyk

1:25000, Galileos, 2017

Obejmuje obszar Czech, Słowacji i Polski wokół Trójstyku granic o promieniu ok. 30 km.  Jest na niej Jablunkov, Cadca, Istebna, Koniaków, Zwardoń oraz szczyt górski Wielka Racza.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Weekend w Beskidzie Żywieckim na kursie przewodników beskidzkich, czyli o tym że góry wołają! Czasem ciszej, czasem głośniej, czasem bardzo wyraźnie, a czasem wrzeszczą niemiłosiernie, bezczelnie wibrując w bębenkach. I nic nie da się na to poradzić. Trzeba zarzucić plecak na ramiona i po prostu iść.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Schronisko PTTK na Wielkiej Raczy. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

18° 58' 10" E
49° 24' 46" N
Wczytuję...