Schronisko PTTK na Markowych Szczawinach – schronisko górskie na północnych stokach Babiej Góry, na polanie Markowe Szczawiny na wysokości 1180 m. Otwarto je uroczyście 15 września 1906 r., sto lat później wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego schroniska, czynnego od 2009 roku.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Pasmo Babiogórskie

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis

Beskid Żywiecki

1:50000, Compass, 2015

Część mapy dotycząca Beskidu Żywieckiego obejmuje obszar rozciągnięty pomiędzy Żywcem, Ujsołami, Makowem Podhalańskim a Lipnicą Wielką. Zawiera dużą część słowackich gór oraz aktualny przebieg i czas przejścia znakowanych szlaków turystycznych.

Okładka mapy

Beskidy: mapa atrakcji

1:90000, Plan, 2017

Obejmuje Beskid Śląski, Mały, Żywiecki, część Beskidu Makowskiego i Beskidów Czeskich i Słowackich. Zaznaczono na niej 297 atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić.

Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren od Babiej Góry na północnym zachodzie do Zakopanego na wschodzie oraz do granicy polsko-słowackiej na południu. Zawiera aktualne znakowane szlaki turystyczne.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Schronisko na Markowych Szczawinach, kawa, ciasteczko, przyroda i ja i mój mąż... Więcej chyba pisać nie trzeba.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Schronisko PTTK na Markowych Szczawinach. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

19° 30' 59" E
49° 35' 16" N
Wczytuję...