Autor: 
Przełęcz Targanicka (Beskid, ok. 715 m) – przełęcz położona w Beskidzie Małym pomiędzy szczytami Małej Bukowej (790 m) oraz Wielkiej Bukowej (745 m). Znajduje się w grzbiecie tworzącym orograficznie prawe zbocza doliny Wielkiej Puszczy. Przez przełęcz przebiega droga, łącząca Wielką Puszczę (przysiółek Porąbki) z Brzezinką Górną i Targanicami.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Beskid Mały

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka

Beskid Mały

1:25000, Galileos, 2016

Obejmuje obszar od Kętów i Wadowic na północy do Żywca na południu. Zawiera całe wybrzeże Jeziora Żywieckiego wraz z najbliższymi okolicami.

Okładka mapy

Beskidy: mapa atrakcji

1:90000, Plan, 2017

Obejmuje Beskid Śląski, Mały, Żywiecki, część Beskidu Makowskiego i Beskidów Czeskich i Słowackich. Zaznaczono na niej 297 atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić.

Okładka mapy

Okolice Bielska-Białej dla aktywnych

1:50000, Galileos, 2013

Opracowanie kartograficzne obejmuje powiat bielski i okolice. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy ulic wylotowych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Beskid Mały to taki mały wariat. Niby najbardziej przeobrażony przez człowieka, a jednak potrafi zachwycić swoimi walorami, widokami i podejściami.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Przełęcz Targanicka. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

19° 17' 35" E
49° 48' 47" N
Wczytuję...