Pasmo Lubania – dobrze wyodrębniony masyw górski w południowo-wschodniej części Gorców, między dolinami Ochotnicy, Dunajca i Krośnicy, oddzielony od głównego rozrogu Przełęczą Knurowską oraz dolinami potoków Furcówka i Knurowskiego. Od Pienin oddziela go przełącz Snozka i dolina Krośnicy. Długość ok. 20 km, szerokość do 10 km.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Gorce

Mapy obejmujące tę lokację

Karpaty
Okładka Opis

Pieniny

1:25000, Galileos, 2014

Aktualizowana w terenie mapa Pienin w bardzo dokładnej skali. Oprócz Pienin obejmuje Jezioro Czorsztyńskie oraz północną część Beskidu Sądeckiego i Gorców. Zawiera aktualne szlaki piesze i rowerowe, warstwice zobrazowane są co 10 metrów.

Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren Podhala od Rysów na południu do Turbacza na północy i od Zakopanego na zachodzie do Pienin na wschodzie. Zawiera dużą część Tatr, polskiej Orawy i Spiszu.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Relacja fotograficzna z kilkudniowego pobytu w Gorcach w październiku bieżącego roku.

Cudowny zachód słońca, noc pod gwiazdami i niesamowity wschód na wieży widokowej na Lubaniu. Taki był plan. Jesteście ciekawi co z tego wyszło? Przeczytajcie

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Pasmo Lubania. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...