Nowy Wierch (słow. Nový vrch, Nový, niem. Höhlenberg, węg. Novy), według różnych źródeł 1999 lub 2009 m n.p.m. – trójwierzchołkowy, wapienny szczyt w Tatrach Bielskich (Słowacja), w zachodniej ich części. Wznosi się nad Doliną Nową od północnego wschodu, Doliną Hawranią od północnego zachodu i Stefanowym Żlebem (odnogą Doliny Jaworowej) od południa. Od Murania oddziela go Nowa Przełęcz (1845 m), a od Hawrania – Hawrania Przełęcz (1910 m). W połowie długości grani opadającej ku Hawraniej Przełęczy znajduje się ostro wcięta przełączka – Nowy Karb.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Tatry Bielskie

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren Podhala od Rysów na południu do Turbacza na północy i od Zakopanego na zachodzie do Pienin na wschodzie. Zawiera dużą część Tatr, polskiej Orawy i Spiszu.

Okładka mapy

Tatry polskie i słowackie – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar od Zakopanego na północnym wschodzie do Popradu i Kieżmarku na południowym zachodzie. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Brak artykułów i galerii z tej lokacji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy artykuł.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Nowy Wierch. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

20° 11' 12" E
49° 15' 0" N
Wczytuję...