Muchów (niem. Mochau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie jaworskim, w gminie Męcinka, na Pogórzu Kaczawskim (Pogórzu Złotoryjskim) w Sudetach.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Pogórze Kaczawskie

Mapy zawierające to miejsce

Sudety
Okładka Opis

Góry i Pogórze Kaczawskie

1:50000, Galileos, 2013

Szczegółowa mapa Gór i Pogórza Kaczawskiego aktualizowana w terenie. Obejmuje obszar wokół Złotoryi, Świerzawy, Wojcieszowa i Bolkowa. Zawiera aktualny przebieg szlaków rowerowych i pieszych z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami turystycznymi

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Rozzłoszczony na pobożnych mieszkańców wsi Pomocne diabeł, chciał zniszczyć wieś poprzez zrzucenie na nią ogromnej skały. Przywlókł więc z daleka skałę, zajęło mu to całą noc i gdy już miał cisnąć nią w wieś, rozległo się pierwsze nieśmiałe pianie znienawidzonego przez wszystkie diabły koguta. Czart tracił powoli swą moc, ale zdążył jeszcze zamachnąć się i rzucić skałą. Rzut jednakże był niecelny i skała spadła w miejsce, w którym znajduje się do dnia dzisiejszego.

Oto fotorelacja z przejścia kilku długich szlaków w Górach Kaczawskich w 2013 roku.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Muchów. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

16° 1' 17" E
51° 1' 9" N
Wczytuję...