Mały Kozi Wierch (niem. Kleiner Gemsenberg, słow. Malý Kozí vrch, węg. Kis-Zerge-hegy) – szczyt w długiej wschodniej grani Świnicy w Tatrach Wysokich, na trasie Orlej Perci. Na zachodzie graniczy z Zawratową Turnią, od której oddziela go Zawrat (2157 m), natomiast na wschodzie od Zmarzłych Czub oddziela go Zmarzła Przełączka Wyżnia. Najczęściej podawana wysokość Małego Koziego Wierchu to 2226 m, w niektórych źródłach 2228 m.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Tatry Wysokie

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren Podhala od Rysów na południu do Turbacza na północy i od Zakopanego na zachodzie do Pienin na wschodzie. Zawiera dużą część Tatr, polskiej Orawy i Spiszu.

Okładka mapy

Tatry polskie i słowackie – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar od Zakopanego na północnym wschodzie do Popradu i Kieżmarku na południowym zachodzie. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Mały Kozi Wierch może i nie jest najlepszym punktem widokowym do podziwiania wschodu słońca w Tatrach, ale i tak było pięknie. Urokliwy kontrast światła i cienia.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Mały Kozi Wierch. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

20° 1' 10" E
49° 13' 8" N
Wczytuję...