Majerz (689 m n.p.m.) – szczyt w Pieninach Właściwych, w zachodniej części Pienin Czorsztyńskich. Mało wybitna kulminacja w głównym grzbiecie Pienin, pomiędzy przełęczą Snozka Zamecka (658 m n.p.m.) w Czorsztynie a przełęczą Osice. Stoki południowo-zachodnie opadają w kierunku doliny Harczygrund, natomiast północno-wschodnie, w górnej części trawersowane przez szosę Krośnica – Sromowce Wyżne, schodzą ku dolinie potoku Krośnica. Partie szczytowe stanowią dość rozległy, połogi teren pokryty łąką – hala Majerz. Z powodu braku lasu jest to punkt widokowy na okolicę. Masyw Majerza prawie w całości znajduje się na terenie Pienińskiego Parku Narodowego.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Pieniny Czorsztyńskie

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Gorce

1:40000, Compass, 2015

Obejmuje całe Gorce, od przełęczy Sieniawskiej i Raby Wyżnej na zachodzie, po dolinę Dunajca i Krościenko nad Dunajcem na wschodzie. Od południa mapę ogranicza Nowy Targ i Jezioro Czorsztyńskie, zaś od północy - Mszana Dolna.

Pieniny

1:25000, Galileos, 2014

Aktualizowana w terenie mapa Pienin w bardzo dokładnej skali. Oprócz Pienin obejmuje Jezioro Czorsztyńskie oraz północną część Beskidu Sądeckiego i Gorców. Zawiera aktualne szlaki piesze i rowerowe, warstwice zobrazowane są co 10 metrów.

Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren Podhala od Rysów na południu do Turbacza na północy i od Zakopanego na zachodzie do Pienin na wschodzie. Zawiera dużą część Tatr, polskiej Orawy i Spiszu.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Jesień, choć bywa kapryśna, potrafi pokazać także to lepsze oblicze. Zapraszam na wędrówkę po jesiennych Pieninach Właściwych.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Majerz. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

20° 20' 34" E
49° 26' 1" N
Wczytuję...