Autor: 
Kocierz (884 m), Wielka Góra lub Szeroka – szczyt w głównym grzbiecie Beskidu Małego, w jego części zwanej Beskidem Andrychowskim lub Górami Zasolskimi. Znajduje się w tym grzbiecie pomiędzy przełęczą Przysłop Cisowy i Przełęczą Szeroką. Mapa Geoportalu podaje wysokość 884 m, mapa Compassu 879 m. Grzbiet, w którym wznosi się Kocierz oddziela dolinę Kocierzanki od doliny Wielkiej Puszczy. Z północno-zachodnich stoków spływają liczne źródłowe cieki potoku Roztoka będącego dopływem Wielkiej Puszczy, w południowym kierunku natomiast Kocierz tworzy niski grzbiet oddzielający dwa dopływy Kocierzanki.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Grupa Kocierza

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka

Beskid Mały

1:25000, Galileos, 2016

Obejmuje obszar od Kętów i Wadowic na północy do Żywca na południu. Zawiera całe wybrzeże Jeziora Żywieckiego wraz z najbliższymi okolicami.

Okładka mapy

Beskidy: mapa atrakcji

1:90000, Plan, 2017

Obejmuje Beskid Śląski, Mały, Żywiecki, część Beskidu Makowskiego i Beskidów Czeskich i Słowackich. Zaznaczono na niej 297 atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić.

Okładka mapy

Okolice Bielska-Białej dla aktywnych

1:50000, Galileos, 2013

Opracowanie kartograficzne obejmuje powiat bielski i okolice. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy ulic wylotowych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Beskid Mały to taki mały wariat. Niby najbardziej przeobrażony przez człowieka, a jednak potrafi zachwycić swoimi walorami, widokami i podejściami.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Kocierz. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

19° 17' 5" E
49° 46' 41" N
Wczytuję...